Публікації

Європейські стандарти захисту прав національних меншин в Україні

1

12-14 грудня 2016 року в Києві проходив семінар для державних службовців центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на тему ”Функції та компетенції органів виконавчої влади, яка відповідає за політику по відношенню до національних меншин”.

Організаторами семінару виступив Європейський центр з питань меншин (м.Фленсбург, Німеччина) за підтримки Міністерства Культури та Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини. Також були присутні поважні гості – представники Посольств Данії, США та Молдови.

В рамках триденного семінару обговорювались важливі питання, що стосуються захисту прав національних меншин. Методи і практики європейських країн стосовно вирішення проблем у цій сфері. Учасники дізнались про досвід німецьких колег в галузі співробітництва національних меншин та органів державної влади про який розповідав член консультаційного комітету Рамкової конвенції з приводу захисту національних меншин – Датлав Рейн. Окрім цього, колишній Омбудсман, нині доцент університету в місті Нові-Сад (провінція Воєводино, Сербія) ділився досвідом стосовно питань захисту меншин в Сербії.

3

Під час виступів, експерти наголошували на важливості захисту прав національних меншин, мотивуючи Україну переймати європейський досвід і проводити активні реформи в цьому напрямку.

“Особливістю національного складу населення України є його багатонаціональність. За даними Всеукраїнського перепису населення на території країни проживають представники понад 130 національностей і народностей. Національні меншини є невід’ємною частиною суспільства і України в цілому. Тому захист та забезпечення прав національних меншин повинні включати в себе два важливих аспекти: недопущення дискримінації і окремі механізми захисту права меншин, які закріплені в національному законодавстві”, – зазначив регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини Олег Григор’єв.