Публікації

Круглий стіл: «Дотримання Конвенції ООН про права людини в Україні»

Благодійний фонд Розвиток

Вчора, 19 листопада, в у Комітеті Верховної Ради України у справах сім’ї, молоді, спорту та туризму відбулося засідання круглого столу на тему: «Дотримання Конвенції ООН про права дитини в Україні».

На заході були присутні понад 100 осіб, зокрема голова вищевказаного комітету Артур Палатний, Уповноважений Президента України з прав дитини – Кулеба Микола, Голова дитячого фонду ООН – Берберіс Джованна.

У зустрічі приймала участь адвокатеса Благодійного фонду «Розвиток» Ірина Лисничка.

Учасники круглого столу виробили рекомендацію, що стосується наступного: доручити Міністерству юстиції України розробити механізм отримання свідоцтва про народження та/або паспорту дітям, які у встановленому порядку своєчасно не реалізували своє право на реєстрацію.

Комітет ООН закликає Україну запровадити низку позитивних стимулів для того, щоб безкоштовна та обов’язкова реєстрація народжень стала вільно доступною для усіх дітей, не апелюючи до їх етнічного походження та соціального статусу. У цій справі рекомендується скасувати будь-які заходи карального характеру (штрафи) за неспроможність батьків вчасно зареєструвати дитину.

Презентовані рекомендації Благодійного фонду «Розвиток» щодо реєстрації народжень ромських дітей включені до Національного плану дій на виконання Конвенції ООН «Про права дитини в Україні»

Прес-центр Благодійного фонду “Розвиток”

Фото взято із джерела