Публікації

Круглий стіл з представниками органів державної влади і місцевого самоврядування

благодійний фонд розвиток

2 жовтня 2013 року, в мукачівському міськвикономі відбувся круглий стіл щодо вирішення правових проблем та пошуку більш дієвих шляхів правової допомоги ромському населенню в м.Мукачево. У круглому столі взяли участь представники державних органів влади та місцевого самоврядування, юристи Благодійного фонду “Розвиток”, представники ромських організацій “Кармеліта” та “Романі зор”.

В ході жвавого обговорення, учасники круглого столу визнали недостатнє бажання самих ромів боротися за свої права. Визначили, що основне джерело всіх проблем — ізольованість ромів. Соціальна, правова, інформаційна та просто фізична ізольованість від суспільства. В той же час, через відсутність освіти роми не знають ні своїх прав, ні обов’язків, а значить і можливостей. У більшої половини ромів навіть немає документів, а без них не можливе нормальне існування. Під час дискусії відзначили важливість питання підвищення правової культури та правової грамотності ромського населення, підготовки юристів і правозахисників безпосередньо з ромського середовища.

Заступник місього голови Лабош М.М. зазначив, що проблеми ромської громади міста постійно знаходяться на контролі органів міської влади, які завжди готові до співпраці та конструктивного діалогу.

Юрист Благодійного фонду “Розвиток” Рената Балог запропонувала активніше залучати до вирішення проблем ромів освічену ромську молодь, виховувати ромських вчителів та лідерів.

За результатами круглого столу було вирішено проводити правопросвітницькі заходи спільно з представниками державних і місцевих органами влади, провести семінар для ромських лідерів, які в майбутньому будуть залучені до роботи з ромським населенням, розробити комплексну програму з надання правової допомоги ромам.