Публікації

Місто вашої мрії і генплан

Генплан населеного пункту – це основний містобудівний документ громади. Він визначає принцип вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території міста. Хоча генплан не описує в деталях, як повинна виглядати територія поруч з вашим будинком, але разом з зонінгом він визначає функціональне призначення територій і вимоги до їх забудові. Тобто, якщо в генплані та зонінг район поруч з місцем вашого проживання віднесений до «житлової» або «рекреаційної» зони, то будівництво в ній в значних промислових, комерційно виробниних об’єктів заборонено. Слідкуйте за дотриманням генплану!

Згідно з інформацією від обласних державних адміністрацій та Ради міністрів АР Крим більш ніж в 20 містах України генеральні плани знаходяться на стадії розробки або прийняття. Серед таких міст Київ, Одеса, Сімферополь, Запоріжжя, Житомир, Черкаси, Ужгород, Мукачево та ін. Про те, що являє собою цей важливий містобудівний документ, які загрози і перспективи несе його прийняття городянам, тепер можна дізнатися з мультфільмів.

Однохвилинні тематичні відео вже зараз можна подивитися на сайті «Генплан – ключ до твого міста». П’ять відео-сюжетів розповідають про реальні життєві ситуації, в яких може опинитися кожен мешканець міста в зв’язку з прийняттям нового містобудівного документа. Серед таких ситуацій – і конфіскація житла та примусове відселення, і знищення зелених зон, і побудова нової транспортної інфраструктури (дороги або аеропорту) поруч з місцем проживання.

– Так, ми дійсно показуємо загрози прийняття генпланів, ухвалених без активної участі громадян. Але це не фільми жахів з соціальним сюжетом, – пояснює задум авторів анімаційних роликів керівник проекту «Генеральні плани міст – це плани для громадян» Володимир Щербаченко.

– Саме тому ми пропонуємо варіанти дій, які допоможуть городянам забезпечити зручні та комфортні умови свого проживання.

Герої мультфільмів – звичайні громадяни, які активно знайомляться з генпланом власних міст, використовуючи закон «Про доступ до публічної інформації». Вони беруть участь в громадських слуханнях і подають письмові пропозиції головному архітектору. Як наслідок – в нових генпланах громадянам вдається зберегти відкриті публічні простори і домогтися поліпшення соціальної інфраструктури.

Переглянути та завантажити відео модна тут: http://www.cityplan.in.ua

Проект «Генеральні плани міст – це плани для громадян» реалізує Східноукраїнський центр громадських ініціатив в рамках проекту «Розвиток громадянського суспільства», впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Автор:

Володимир Щербаченко,

Східноукраїнський центр громадських ініціатив