Публікації

Міжнародні правозахисні механізми та їх роль у протидії дискримінації та захисту меншин

0003

15-18 травня 2017 року в м. Київ пройшли дві завершальні конференції, організовані та проведені Європейським центром з питань меншин у партнерстві з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Міністерством культури України в рамках проекту «Програма Східного партнерства ЄЦПМ: Національні меншини та етно-політичні питання Білорусь – Молдова – Україна». Участь в конференціях взяв Голова правління Правозахисного фонду «Розвиток» Олег Григор’єв.

У рамках першої дводенної конференції на тему: «Міжнародні правозахисні механізми та їх роль у протидії дискримінації та захисту меншин в країнах східного прикордоння Європейського Союзу» обговорювались важливі питання, що стосуються вивчення існуючого досвіду використання міжнародних механізмів протидії етнічній дискримінації і захисту національних меншин на національному рівні. Особливу увагу буде приділено питанням прав рома і міжнародного співробітництва в цій сфер.

001

Виступаючи, на конференції Григор’єв Олег зауважив:«У будь-якій країні Європи легко знайти чимало свідчень погромів «чужаків», вбивства і публічні страти під схвалення натовпу.У сліпій ненависті до ромів народи Європи не вважали за потрібне заглибитися в причини своєї ненависті. Чи не прагнули усвідомлювати, що їх поведінка по відношенню до цього національні меншин є всього лише страхом до чужих, тобто – ксенофобія. Роми до тепер залишаються в тій же ситуації, що й раніше – на чужій території і в атмосфері тотального несприйняття і ворожнечі».

В рамках реалізованого проекту «Програма Східного партнерства ЄЦПМ: Національні меншини та етно-політичні питання Білорусь – Молдова – Україна» були проведені навчальні заходи, робочі зустрічі та круглі столи.