Публікації

Моніторинг стану житлово-побутових умов в місцях компактного проживання ромського населення в м.Мукачево

Моніторинг стану житлово-побутових умов в місцях компактного проживання ромів

Закарпатські роми живуть у складних життєвих і соціальних умовах. Один з головних чинників, який впливає на стан здоров’я ромського населення це ризик придбати хвороби соціального характеру, тобто хвороби, які обумовлені способом життя.

На сьогоднішній день майже переважна більшість ромів проживають в умовах що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Будинки в яких проживають роми в м.Мукачево абсолютно непридатні для життя. Житло ромів погано облаштоване комунікаціями і зручностями – без каналізації, тепла, центрального водопостачання. Ромські сім’ї беруть воду для пиття і приготування їжі з відкритих джерел, що дуже небезпечно для здоров’я. Збільшується ризик захворювання на кишкові інфекції і надалі ще більше провокує погіршення стану здоров’я.

Моніторинг Мукачево

Несприятливі екологічні умови проживання ромського населення послаблюють імунну систему. Зменшується опірність організму хронічних хвороб таким як дизентерія, туберкульоз, педикульоз, захворювання органів дихання.

Всім відомо, що людина розвивається відповідно до визначеної ієрархії потреб. І прагнення до більш високих потреб, як правило, виникає тільки після задоволення потреб нижчого порядку – потреби в їжі і в безпеці. І тільки після цього можна вже заводити розмови про бажання дітей відвідувати школу, закінчувати університети і шукати роботу, щоб утримувати себе і свою сім’ю.

Для того, щоб роми почали повноцінну соціальну інтеграцію в суспільство потрібно допомогти їм задовольнити найпростіші фізіологічні потреби. А для вирішення цього питання потрібна відкрита і достовірна інформація.

В рамках спільного проекту Благодійного фонду «Розвиток» і Мукачівської міської ради – «Соціальна інтеграція ромів у суспільне життя України зі збереженням етнокультурної унікальності ромського народу» в червні місяці почалося проведення моніторингу санітарно-побутових умов жителів табору в місті Мукачево.

роми

Виконавці дослідження: Благодійний фонд «Розвиток», Громадська рада з дотримання прав людини при Мукачівському виконавчому комітеті і Мукачівська міська рада за підтримки ГО Культурно-просвітницького товариства «Романі зор», а також дослідницької групи експертів ЗООО «Мегасоціум».

Тема дослідження: “Моніторинг стану житлово-побутових умов на відповідність санітарно-гігієнічним вимогам в місцях компактного проживання ромського населення”.

Головна мета дослідження: Отримання достовірної інформації про стан і вплив житлових умов на здоров’я і побут ромів.

Цільова аудиторія дослідження: 350 осіб з близько 200-220 домогосподарств компактного проживання ромського населення в м. Мукачево.

Методологія дослідження: Формалізоване (стандартизоване) інтерв’ю, методом простої випадкової вибірки.