Публікації

Моніторинговий візит представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Мукачева

Моніторинговий візит представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Мукачева

25 березня 2014 року з моніторінговим візитом Мукачево відвідали Аксана Філіпішина, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Ольга Жмурко, директор програми «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження». У супроводі співробітників Благодійного фонду «Розвиток» поважні гості відвідали офіс «Мукачівського правозахисного центру», який знаходиться в ромському таборі, де вже протягом тривалого часу працівники даної правозахисної установи надають безоплатну правову допомогу мукачівським ромам.

Після цього наші гості провели змістовну та насичену зустріч із заступником міського голови Михайлом Лабошем, який поінформував присутніх з проблемами, які існують у місці компактного проживання представників ромської національної меншини, акцентував увагу на тих питання, які вдалося вирішити з часу попереднього візиту, підкресливши при цьому суттєву допомогу Благодійного фонду “Розвиток” у вирішенні проблем, з якими стикається, як міська влада, так і ромська спільнота міста, яка, до речі, є однією з найбільших в Україні.

Значна увага була приділена таким питанням як: подальша розбудова органу самоорганізації ромської громади Мукачева, вирішення проблеми з водопостачанням в ромському поселенні, створення системи по наданню безоплатної правової допомоги та прийняття активної участі ромських лідерів у вирішенні побутових проблем своєї громади.

Моніторинговий візит представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Мукачева

Заступник міського голови, відповідаючи на запитання щодо проблем, пов’язаних з водозабезпеченням в ромському таборі, зазначив: «При прийнятті бюджету на 2014 рік, рішенням сесії Мукачівської міської ради було затверджено фінансування робіт з капітального ремонту водопровідних мереж в районі ромського поселення на суму 690,3 тис грн. Але на сьогоднішній день управління Державної казначейської служби України Закарпатської області проводить платіжні документи та виділяє кошти виключно на «захищені» соціальні статті. В той же час, за кошти міського бюджету вже розроблена проектно-технічна документація, на суму майже 30 тис. грн. Найближчим часом будуть продовжені роботи реконструкції системи водопостачання». Було розглянуто питання залучення донорських організацій та фінансування робіт по реконструкції водопроводу.

Також на цій зустрічі обговорили питання, пов’язані з розробкою і впровадженням міської цільової програми з надання безоплатної правової допомоги, яка буде розроблятися в рамках проекту «Розвиток стійкої системи надання первинної правової допомоги мешканцям міста Мукачево» за підтримки Благодійного фонду «Розвиток», Програми Розвитку ООН в Україні, Міністерства закордонних справ Данії та Міжнародного фонду «Відродження».
«Дуже важливо, щоб у рамках Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в нашому місті була реалізована система надання правової допомоги мешканцям міста Мукачево, яка гарантується державою. У свою чергу, це сприятиме включенню бідних верств населення в соціальні та економічні процеси міста, підвищить їх правову обізнаність», – зазначив заступник мера Михайло Лабош.

Від себе зазначимо, що зустріч пройшла конструктивно та продуктивно. Представники влади взяли під особистий контроль питання водопостачання в ромському поселенні та пообіцяли всіляко сприяти у вирішенні соціальних проблем ромського населення.