Публікації

«Мрія крокує крізь час»: в об’єктиві П’єра Гонорда (фоторепортаж)

Роми

П’єр Гонорд (Pierre Gonnord) портретист французького походження, народився у 1963 році. Наразі проживає в Іспанії. Вже впродовж багатьох років, його роботи користуються великим успіхом по всій Європі та Сполученим Штатам.

Роми

Своїми портретами, він намагається показати всі потаємні сторони глобальної цивілізації в якій ми живемо. З великим терпінням та пильною увагою, Гонорд повільно заходить у громади, які живуть не так, як більшість.

Роми

Об’єктив його фотоапарата націлений на ті общини, в які ще не освітлилися променями сучасних технологіъ; в ті, які перебувають у невизнаному світом стані. Працюючи в найкращих традиціях старих майстрів живопису і портрета, Гонорд створює образи людей, які залишені суспільством поза увагою у швидко прогресуючому світі.

Роми

Подібно до того, як Франсіско-Хосе де Гойя увіковічував людей, які жебракували по розореній війною країні, а Мікеланджело да Караваджо описував вуличне життя своїми фарбами, Гонорд описує темряву, так званої цивілізації.

Роми

Портретист зробив окрему фото виставку, яка присвячена ромам. Він дав їй назву ««Мрія крокує крізь час»».

Роми

Ідея для цієї виставки прийшла після усвідомлення того, що бурхливий розвиток цивілізації має сприяти покращенню життя усіх людей. Але як живуть роми, яким, як декларується, надаються ті ж самі умови для розвитку як й іншим?

Роми

Для Гонорда позували ті, які ні разу не були під пильним поглядом об’єктиву. Ті, яким не відомі всі радощі від технологій. Ті, до яких не дійшла цивілізація…а можливо її туди не пустили.

Роми

На його фотопортретах зображені роми з різними почуттями: деякі вразливі, деякі випромінюють ворожість. Більшість з них, за словами фотографа – є невидимими.

Роми

Образи Гонорда транслюють одкровення, досліджуючи істинну правду про недосконалість людства. Фотограф витрачає тижні, а то й місяці, аби заробити довіру ромів, щоб зафіксувати момент видимості кожного.

Роми

Гонорд є свого роду сучасним істориком, який за допомогою фотоапарата, документує історію тих спільнот, які можуть дуже скоро опинитися на межі зникнення.

Роми

Те, що робить фотограф з ромами – має глибоку суть. Він намагається змінити місце ромів із підданого та пригнобленого – на рівень королівського, пронизуючого погляду прямо у вічі свого опонента.

Роми

Португальські роми, які зображені в цій підбірці, назавжди залишаться в історичній пам’яті не лише Португалії, але й світу.

Ірина Миронюк,
Благодійний фонд «Розвиток»

Джерело