Публікації

Мукачівським правозахисникам погрожують

Ми пов’язуємо це з початком моніторингу діяльності міських рад Закарпаття. Днями ми розіслали до органів самоврядування інформаційні запити. У результаті сьогодні, 16 липня, до координатора Благодійного фонду Наталії Козир зателефонував заступник Мукачівського мера Віталій Гільтайчук і прямим текстом заявив, що ми даремно розпочали цю роботу. Погрожували припинити діяльність організації. Також були і особисті погрози. З цього приводу юристи нашого фонду готують заяву до правоохоронних органів.

Інформаційні запити стосувалися бюджетних питань, фінансування кількох цільових програм, використання комунальної власності та створення Громадської ради. Проект «Громадський моніторинг діяльності органів місцевого самоврядування по забезпеченню доступу до публічної інформації в Закарпатській області» розпочався 14 липня. Його мета: поліпшення інформування громадськості стосовно діяльності органів влади.

Перший етап проекту передбачає надсилання інформаційних запитів до органів місцевої влади. У тому числі ряд запитів для отримання докладної, соціально значущої інформації, якої немає у відкритому доступі. На другому етапі буде проведений комплексний аналіз стану доступу до публічної інформації.