Публікації

На Закарпатті іммігрантка зі Сьєрра-Леоне отримала соціальну допомогу та документи

Втручання уповноваженого Олега Григор'єва

Про проблему 23-річної темношкірої жінки Асі зі Сьєрра-Леоне стало відомо через «расистський інцидент», що трапився в липні 2015 року в Ужгороді. З одного боку, вона відчула на собі ксенофобське ставлення ужгородців, а з іншого – принизливе та грубе ставлення місцевої міліції, яка по суті мала б захистити її від деяких агресивних мешканців міста.

Як уже повідомлялося, Асі потрапила в Україну через складну політичну ситуацію на батьківщині. Нині, до отримання статусу, вона разом із дитиною мешкає в пункті тимчасового розміщення біженців в Перечині (ПТРБ).

Тривалий час молода жінка не знала, що має повне право на отримання соціальної допомоги від нашої держави. Адже згідно з національним законодавством, іноземці, які перебувають на території України та потребують додаткового захисту, мають рівні з громадянами України права на освіту та соціальний захист.

Втручання уповноваженого Олега Григор'єва

На жаль, жоден соціальний працівник чи спеціаліст з роботи з іноземцями не посприяв молодій мамі бодай інформаційною допомогою. Тому Асі із 8-місячним сином була змушена їздити до Ужгорода жебракувати.
Після того, як регіональний координатор Уповноваженого з прав людини у Закарпатській області Олег Григор’єв оперативно відреагував на ситуацію, було зібрано пакет необхідних документів щодо поновлення порушених прав жінки на отримання державної допомоги на дитину.

Документи були надіслані до Управління праці та соціального захисту населення та Державної міграційної служби в Закарпатській області. В результаті вже через півтора місяці молодій мамі була призначена щомісячна грошова допомога та виплачена одноразова допомога в розмірі 20 000 грн. Також її 10-місячного сина Володимира було зареєстровано громадянином України та видано паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

«Вкрай необхідно проводити системну роботу задля успішної соціальної адаптації біженців та іноземців, які перебувають на території України. У пункті тимчасового перебування біженців в Перечині така робота майже не проводилась. Тому не дивно, що до Асі впродовж останніх 10 місяців жодного разу не звернулися компетентні соціальні працівники та працівники з роботи з іноземцями в ПТРБ для оформлення соціальної допомоги при народженні дитини. Згідно із Законом України «Про соціальну допомогу сім’ям з дітьми» соціальний захист передбачає призначення та отримання соціальних виплат при народженні дитини іноземцям, які перебувають на території України», – зазначив Олег Григор’єв.

Джерело