Публікації

На Закарпатті проведено першу лекцію для поліцейських про дотримання прав людини

Регіональний координатор Олег Григор'єв

12 жовтня 2016 року перед працівниками Закарпатської поліції з лекцією на тему дотримання прав людини виступили регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Закарпатській області Олег Григор’єв та уповноважена Голови Національної поліції з прав людини в Закарпатській області Тетяна Трильо.

Це перша лекція із запланованої серії лекцій, присвячених питанням дотримання прав людини в роботі Національної поліції.

Головне завдання запланованих лекцій і тренінгів для співробітників поліції – це зміна акцентів у роботі поліцейських з розслідувань правопорушень на їх превенцію.

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Закарпатській області Олег Григор’єв розповів присутнім про особливості реалізації національного превентивного механізму в Україні, який, діючи у форматі «Омбудсман плюс», передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками Офісу Уповноваженого з прав людини спільно з громадськими моніторами, які пройшли відповідне навчання.

Крім того, під час свого виступу Олег Григор’єв окремо зупинився на темі «Ком’юніті Полісінг» (Community Policing – концепція поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду).

Регіональний координатор Олег Григор'єв

«Результатом впровадження вказаної, вже апробованої європейськими країнами, моделі стане створення системи взаємної відповідальності між громадянами та поліцією. Поліція має стати організацією, якій довіряють, до якої звертаються в разі виникнення проблем, а не каральним спецпідрозділом. Громадяни мають достеменно знати, як свої, так і поліцейські права та обов’язки», – зазначив Олег Григор’єв.

За словами регіонального координатора Уповноваженого, на сьогоднішній день поліція є ізольованою від громади, однак для ефективного виконання своєї правоохоронної функції, поліція має налагоджувати комунікативні зв’язки із громадою, що стане першим кроком у подоланні прірви недовіри та побудови демократичної держави.

На завершення тренінгу доповідачі запевнили, що подібні зустрічі з особовим складом відбуватимуться й надалі, а за їх результатами поліцейські складатимуть відповідні тести.

Нагадаємо, цього тижня за ініціативи Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської відбулася зустріч із керівництвом та особовим складом Управління забезпечення прав людини Національної поліції України.

Джерело