Публікації

Надання безоплатної правової допомоги мешканцям ромських поселень Мукачівського району

roma_people

Надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги представникам ромської національної меншини є одним з головних напрямків роботи Правозахисного фонду «Розвиток» на протязі останніх 5 років. Під час попереднього проекту «Сприяння сталому розвитку ромської громади в м.Мукачево» було надано безоплатну первинну правову допомогу 420 мешканцям, вторинну правову допомогу отримали 20 мешканців ромського поселення в місті Мукачеві.

Основні проблеми з якими звертаються роми до нашого фонду це: труднощі у відновленні ідентифікаційних документів, труднощі в отриманні паспортних документів, представлення інтересів (супровід) в державних та судових інстанціях, проблеми у сфері працевлаштування; проблеми у сфері освіти; житлово-комунальні проблеми (завищені тарифи); проблеми з отриманням медичних послуг; проблеми у сфері володіння нерухомістю; побутові проблеми.

З 2016 року ми розпочали роботу в п’яти таборах Мукачівського району, які знаходяться в селах Баркасово, Великі Лучки, Павшино, Страбичево, Чомонин. Загальна кількість ромського населення біля 4000 осіб.

Цього року, шляхом мобільних виїздів в компактні поселення ромів, планується надати безоплатну первинну правову допомогу ромському населенню в загальній кількості не менш ніж 600 осіб. Відібрати щонайменше 20 справ по яким буде надана вторинна правова допомога.

Найболючішою для мешканців ромських поселень і досі залишається проблема встановлення факту народження та оформлення ідентифікуючих документів. Дане питання вже частково вирішене в багатьох ромських поселеннях, однак для більшості таборів Закарпатської області воно досі залишається актуальним.

Проект «Розширення можливостей ромських громад Мукачівського району в процесах прийняття рішень на місцевому рівні» впроваджується Правозахисним фондом «Розвиток» при підтримці Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження».

Прес-центр Правозахисного фонду «Розвиток»