Публікації

Німеччина – найпривабливіша для мігрантів країна ЄС

Дюссельдорф

Згідно з новим дослідженням, Німеччина стала найпривабливішою для мігрантів країною Європи. Відзначається, що в першому півріччі 2011 року в Німеччині було зареєстровано на: 135 000 іммігрантів більше, ніж емігрантів.

Приблизно дві третини прибулих родом з інших країн Європейського союзу, наприклад, з країн ослаблених фінансовою кризою і безробіттям Греції та Іспанії. Ще в 2008 і 2009 роках ситуація була зовсім іншою, але тепер Німеччина – найпривабливіша для мігрантів країна Європи.

Експерти в області демографії кажуть, що мігранти – не панацея, але все ж важливий етап вирішення демографічної проблеми. Однак голова експертної ради установ міграції та інтеграції стверджує, що міграційний бум 2011 року – швидше кон’юнктурне явище, ніж тенденція.

“Важливо і те, що Німеччина дружелюбна до іноземців. Міграційна політика стала в останні роки більш відкритою і більш гнучкою”, – зауважив дослідник міграційних процесів Клаус Бадьо.

В уряді зазначають, що імпорт кваліфікованих фахівців – не найкраще рішення. Бадьо закликав федеральний уряд мобілізувати внутрішній німецький потенціал. А міністр внутрішніх справ Баварії Йоахім Херрманн висловився ще більш радикально: “кількість мігрантів з Іспанії, Греції та Східної Європи стає надмірним”, повідомляє Die Welt.

Нагадаємо, згідно з опублікованими результатами опитування HSBC Expat Explorer, за підсумками 2011 року найкращою країною для іноземної робочої сили стала Саудівська Аравія.

У першу п’ятірку також пробилася Росія, незважаючи на величезну прірву між найвищими і мінімальними зарплатами. На десятому місці – Таїланд.

Источник: Європейський простір. Картинка взята із мережі Інтернет