Публікації

Нові шляхі та механізми розвитку ромських громадВчора, 22 червня, в приміщенні Мукачівської районної державної адміністрації відбулась розширена робоча зустріч представників Правозахисного фонду «Розвиток», МФ «Відродження» з головою РДА та головами сільських рад Мукачівського району при яких створені органи ромського самоврядування.
Головною метою зустрічі було обговорення нових реальних шляхів та механізмів розвитку ромських громад в Мукачівському районі за допомогою спільної роботи Мережі організацій працюючих в сфері розвитку ромського самоврядування та представників місцевої і державної влади.
Під час зустрічі Виконавча директорка Правозахисного фонду «Розвиток» Наталія Козир, яка є радником голови Мукачівської РДА з питань міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин презентувала результати успішно реалізованого проекту «Розширення можливостей ромських громад Мукачівського району в процесах прийняття рішень на місцевому рівні», який впроваджувався Правозахисним фондом «Розвиток» за підтримки МФ «Відродження», Ромської програмної ініціативи у 2016-2017р.Було також обговорено концепцію нового проекту щодо розвитку ромських громад, в якому будуть приймати активну участь всі представники управлінь Мукачівської РДА та представники сільських рад Мукачівського району. Голови сільських рад с.Павшино, с.Чомонин та с.Великі Лучки висказали готовність приймати участь в спів фінансуванні наступного проекту направленого на покращення умов соціальної інфраструктури ромських поселень.

Після офіційної частини, представники МФ «Відродження» спільно с представниками Правозахисного фонду «Розвиток» відвідали ромське поселення в с.Великі Лучки, в якому зустрілися з представниками ромського самоврядування з Мукачівського району. Голови органів самоорганізацій ромських громад розповіли про свою роботу та успіхи в управлінні своїми громадами правовим шляхом.Учасники розширеної робочої зустрічі:

Представники МФ «Відродження».
– Євген БИСТРИЦЬКИЙ, виконавчий директор МФ «Відродження»
– Ольга ЖМУРКО, директор Ромської програмної ініціативи МФ «Відродження»
– Олексій ОРЛОВСЬКИЙ, директор Програмної ініціативи “Демократична практика” МФ «Відродження»
– Эскендер БАРИЕВ, голова Міжпрограмної експертної ради Ромської програмної ініціативи МФ «Відродження». Голова Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджіліса.

Представники Мукачівської районної державної адміністрації
– Сергій ГАЙДАЙ, голова Мукачівської районної державної адміністрації
– Олександр БОГІВ, заступник голови Мукачівської районної державної адміністрації
– Олександр Немйо, начальник управління соціального захисту населення Мукачівської районної державної адміністрації

Представники сільрад, при яких створені органи самоорганізації ромських громад
– Вікторія КІЗМАН, голова Павшинської сільської ради
– Тибор БАКША, голова Чомонинської сільської ради
¬– Ярослав ЧОП, голова Великолучківської сільської ради

Представник партнерської ромської громадської організації, який буде впроваджувати досвід ромського самоврядування в ромських поселеннях Харківської області
– Миколай БУРЛУЦЬКИЙ, голова ОДМО «Чачимо», м. Харьків.

Представники Правозахисного фонду «Розвиток»
– Олег ГРИГОР’ЄВ, голова правління
– Наталія КОЗИР, виконавчий директор (Радник голови Мукачівської РДА з питань міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин)

Більше фото за посиланням.

Прес-центр
Правозахисного фонду «Розвиток»