Публікації

Новорічна акція

Ромы Мукачево

Сьогодні, 28 грудня, співробітники Благодійного фонду «Розвиток» провели передноворічну благодійну акцію по привітанню маленьких ромських дітей з найбідніших сімей, які проживають в таборі.

Малюки були просто щасливі бачити справжнього Діда Мороза і з задоволенням розповідали йому віршики, співали ромські пісні і, звичайно ж, танцювали. Дітвора збіглася з усього табору, тих, хто в силу віку не міг йти сам, молоді мами приносили на руках. Мами теж отримували подарунки, тому що мамам було не більше 16 років.

Дід Мороз кожному особисто вручав солодкий подарунок з мандарин, шоколадних і карамельних цукерок. Було роздано майже триста подарунків. Особливо хитрі дітлахи, примудрялися для своїх сестричок і братів брати по два подарунки – а, так як там всі один одному родичі, то більшість дітей отримали подарунок особисто і від братика.

Дід Мороз це добре, але як же без рідної ромської снігуроньки. У ролі снігуроньки була співробітниця Благодійного фонду «Розвиток» Рената Балог, яка своїми запальними ромськими танцями влаштувала цілий концерт в таборі. Дітлахи не знали що робити, то чи розповідати вірші, щоб отримати ще один подарунок, то чи танцювати, щоб зігрітися.
Було чудово, все – і діти і мами були дуже задоволені. Адже свято – це завжди свято і не важливо, бідний ви або багатий – щастя воно для всіх. Від себе хочемо сказати, що дітлахи були щасливі не тому, що вони отримали цукерки на новий рік, а тому що вони отримали турботу і спілкування, яка їм так необхідна. Вони побачили увагу з зовнішнього боку табору, куди вони через своє етнічне походження рідко потрапляють.

Андрей Балога

Ми хочемо висловити глибоку подяку Андрію Балозі, який допоміг нам організувати благодійну акцію і закупив для малюків мандарини і цукерки.

Дорогі друзі, прояв благодійності це не піар, це усвідомлення цілісності людського суспільства. Це прояв турботи по відношенню до ближнього і моральний обов’язок заможної людини допомагати бідному.

Ми вважаємо дуже важливим елементом своєї соціальної відповідальності перед суспільством – відкрите спілкування з ромським населенням нашого міста. Вони нічим від нас не відрізняються, вони такі ж веселі і добрі, так, трошки брудні, але це дрібниця, це можна відмити. А ось добро і відкритість – вони всередині. Спробуйте подивитися на цих діточок по-іншому – просто, як на щасливих замурзаних дітлахів, а не на циганських брудних дітлахів. І тоді ви зрозумієте, поруч з ким ви живете в одному місті – в місті Мукачево.

Фото зі свята