Публікації

Обіцяли роботу в престижному готелі, а опинилася в престижному борделі.

Памятник проститутке. Амстердам
Фотографія взята із Інтернету.

Сьогодні, як тільки не називають жінок, які торгують своїм тілом – починаючи від вже застарілого «нічні метелики», закінчуючи просунутим визначенням «працівники секс-індустрії». На жаль, повія, вона, як то кажуть, і в Африці повія, які евфемізми не використовуй – суть від цього не змінюється. Чи не змінюється, на жаль, в меншу сторону і кількість бажаючих швидко заробити, не напружуючи свої мізки в прогризані гранітів різних наук у ВНЗ або іншою повсякденною роботою. Власне, мотивація тут цілком зрозуміла – протираючи студентські парти або працюючи простим службовцям за два-три роки навряд чи можна сколотити капітал. А ось на ниві торгівлі інтим-послугами щасливі дівчата часом заробляють казкові гроші, тільки виявляються вони за кордоном зовсім не в добрій казці, а скоріше в страшному кошмарі.

До речі, за рідкісним винятком, українки прекрасно розуміють, навіщо і чому вони їдуть в заморські краї, навіть якщо це був нічим не примітний на вигляд набір танцівниць для виїзду за кордон. Та й дивно чути потім розповіді «потерпілих». Та жаліслива історія про те, що їхала виступати в шоу-програму, а з неї насильно зробили повію. Дійсно, дуже дивно, якщо дівчина і саме слово «хореографія» і то з трудом вимовити може, а тут її беруть в закордонний шоу-балет з зарплатою як у знаменитого футбольного форварда. Або, мовляв, обіцяли роботу на ресепшені в престижному готелі, а опинилася в далеко не престижному борделі. Також, дуже дивно, якими розумовими здібностями потрібно володіти, точніше їх відсутністю, щоб повірити в подібний факт – без знання іноземних мов, навичок і досвіду роботи тебе раптом беруть на відповідальну посаду при величезній оплаті. Право ж, просто смішно, якщо б не було так сумно!

На превеликий жаль, нерідко сприяють виходу на «слизьку доріжку» і самі батьки юних леді. Багато, в пошуках гарного життя для свого чада влаштовують дочок в досить сумнівні модельні або шлюбні агентства. Робиться це не зі зла, а навпаки. Мама міркує так – що може очікувати дівчину в маленькому містечку? Чоловік, дай бог, щоб не п’яниця, пелюшки і побутова невлаштованість. В інституті, якщо і вийде вступити, теж без грошей зараз не сильно вчишся, та й чутки серед людей ходять – чим беруть плату незговірливі професора. У кращому випадку – перспектива бути виконавчим працівником за жебрацьку зарплату і чахнути за комп’ютером від зорі до зорі. Ось і відправляє мама дочку в незрозумілу контору «вчитися на модель» в надії, що той пощастить на відміну від сотень ровесниць.

Спочатку-то, воно може і непогано складається – поїздки за кордон, гастролі. Дочка їздить туди-сюди розфуфирена, матері гроші передає – на заздрість менш благополучним сусідам. Тільки просто так ніхто і не за що не заплатить – тим більше за кордоном, де люди не схильні до викидання грошей просто так, навіть якщо ті у них і водяться в надлишку. До речі, за свідченням самих дівчат «вкрай легкої поведінки», буває, що деякі відмовляються від сексу, лише спочатку. Коли включається калькулятор і танцівниця розуміє, що за ніч вона запрацює стільки ж, скільки за місяць, звиваючись біля жердини в прокуреному клубі і падаючи замертво від втоми кожен день, сексуальний контакт бачиться більш щадним режимом роботи.

Правда більшість, на жаль, і не збираються там працювати гувернантками, танцівницями або покоївками – їдуть, так би мовити, з відкритими очима. Саме тому наша країна вже давно завоювала сумнівну репутацію постачальника проституток для всього світу. Багато наших співвітчизниць, побувавши за кордоном, розповідають потім безсторонню правду. Факт того, що дівчина родом з України викликає на обличчях закордонних аборигенів солоденькі і розуміють посмішки. Власне, чому дивуватися, якщо навіть офіційна статистика підтверджує, що четверта частина секс-обслуги в Європі – це дівчата-хохлушки. У світлі цього вже незрозуміло, пишатися чи фактом того, що «українки – найкрасивіші» або навпаки, краще сором’язливо його замовчувати. Як в легальних, так і в підпільних закордонних публічних будинках за українками давно закріпилася репутація дешевих, працьовитих і дуже виконавчих продажних дівок. Однак, дешевизна мається на увазі – за тамтешніми мірками. Якщо порівнювати з рівнем зарплат у нас на батьківщині, то одна ніч приблизно співвідноситься з місячною зарплатою.

Кажуть, що деяким вдається вчасно покинути секс-індустрію і повернутися додому, щоб жити звичайним життям, а деяким навіть щастить вийти заміж за не надто розбірливого в зв’язках іноземця. Але ці історії, скоріше є рідкісним винятком, яке тільки підкреслює вельми сумне правило. А його суть полягає в тому, що повертаються ці дами з далеких морів не тільки виснаженими фізично, а й покаліченими морально. Це не дивно, споживачі платних інтим-послуг часто бувають досить «нечемні» і «неакуратні» з мешканками секс-салонів. І робота ця, нехай і не зі шваброю і відром, але не проходить безслідно, і ні для тіла, ні для душі. Дуже часто це призводить до появи у повій алкогольної або наркотичної залежності, що, до речі, категорично не вітається особами їх курирують – сутенерами або господарями публічних будинків. Згодом, дівчина не відповідає вимогам і має таку залежність, в лічені місяці докочується до криміналізованих кубел найнижчого штибу. А там вже і продовжувати не треба – якщо не пристрелять в п’яній бійці, то венеричні захворювання в могилу зведуть. Адже ретельний медичний контроль персоналу і свої соцгарантії є тільки лише в будинках терпіння для фешенебельного контингенту. Саме тому, реальних випадків повернення звідти секс-робітниць, на яких не позначилася спосіб життя, ведений ними протягом декількох років, практично не буває.

Власне, бажанням забезпечити певний контроль над інтим-послугами, а також налагодити з їх допомогою невичерпне джерело доходів до державної казни, і пояснюються останні віяння, що стосуються легалізації проституції в нашій країні. Самі представники правоохоронних органів надали інформацію про надзвичайні заробітках повій. Українські жриці любові також стверджують, що «вихід з тіні» багато в чому полегшив би їх життя, і привів би до поповнення бюджету країни, замість поповнення бездонних кишень сутенерів.

Українські «метелики» приваблюють не стільки співвітчизників, скільки приїжджих з ближнього і далекого зарубіжжя. І справа тут не тільки в незрівнянну красу, а й в більш дешевої вартості послуг при їх відмінній якості та різноманітності. Якщо ще до слова згадати про те, що для громадян Євросоюзу були скасовані в’їзні візи, то стане очевидним, чому Україна все частіше називають європейським секс-курортом.

Є майже «офіційні» дані по українській столиці про те, що київські проститутки (індивідуалки, працівниці інтим-салонів, клубів, елітні) на добу заробляють більше 100 000 доларів! Язик не повернеться назвати цей факт незначним для того, щоб підтримати легалізацію такого виду бізнесу! Адже це реальне грошове вливання в нашу виснажливу скарбницю. Працівники соціальних служб і самі повії бачать в цьому і інші плюси – соціальний захист робітниць секс-індустрії державою, а також спрямовану боротьбу з поширенням венеричних хвороб. Правоохоронці та громадські діячі, висувають також вагомі аргументи – безглуздо боротися з проституцією, оскільки вона стала вже масовим соціальним явищем. Також дивно було б розвивати мораль в країні, де за даними тієї ж міліції тільки «зареєстрованих» жриць кохання вже понад півмільйона.

Співробітники нашого фонду провели анонімне опитування 100 дівчат у віці від 16 до 22 років, в процесі якого було висловлено кілька стійких думок.
– 100% дівчат чітко усвідомлюють, що таке проституція
– 98% дівчат проти проституції
– 2% дівчат відповіли, що вони «згодні легально займатися проституцією»
– 36% дівчат вважають, що «якщо раптом дівчина, виїжджаючи за кордон, стає повією, то вона спочатку їде туди з цією метою»
– 7% дівчат відповіли так: «чому б і ні, адже ми живемо один раз і є маса прикладів, коли дівчата добре влаштовували своє життя»

Дивно, незважаючи на те, що по телебаченню постійно показують жахливі історії з життя милих, молодих дівчат, які стали повіями, багато такі ж милі і молоді дівчата, до сих пір вірять в історії, де принци все-таки приїжджають за ними на білих арабських скакунах.

Безумовно, існує величезна кількість дівчат, які ніколи і ні за яких умов не стануть займатися проституцією. Але факт залишається фактом, проституція існує, це всього лише бізнес, якщо є товар – значить, знайдеться і покупець.
Подивимося правді в очі, ми кожен день робимо вибір, кожен наш крок – це наш вибір, правильний чи неправильний, але він наш. Хтось йде на панель в пошуках швидкого і легкого заробітку, а потім плаче, що життя його загнало в глухий кут, а хтось іде вчитися і, твердо йдучи до своєї мети, готовий витратити на кар’єру 5-7 років, щоб потім жити вільно і легко.

Можна нескінченно обговорювати тему проституції, можна змиритися і пристосуватися до існуючої реальності, можна боротися з проституцією або просто узаконити, але ми вважаємо, що краще показати альтернативні шляхи досягнення свободи і матеріального благополуччя!

Автор статті — журналіст Олег Григор’єв. Спеціально для фонду “Розвиток”.