Публікації

Облаштовання дороги у ромському поселенні

1

Два дні, 20 та 21 квітня, ромська громада села Великі Лучки спільно, від малого до старого, облаштовували дороги в поселенні. Кожен знайшов для себе справу – дорослі розрівнювали на вулицях щебень, а дітки допомагали розносити його по вулиці.

Кожен мешканець долучився до роботи, і вже до вечора було засипано три вулиці, загальною протяжністю майже 1 кілометр.
Для вирішення інфраструктурних завдань об’єдналися ромська громада, Правозахисний фонд «Розвиток» та орган місцевого самоврядування. Підтримуючи ромську громаду, в її прагненні змінити своє життя на краще, Великолучківська сільська рада, також долучилася до фінансування закупки щебня та надала техніку.

2

«Сьогодні ми зробили велику роботу. І, на сам перед, найбільша наша перемога полягає в тому, що ми змогли об’єднатися і спільно прийняти рішення, зібрати кошти і, на решті, спільно облаштувати дороги в поселенні. Правозахисний фонд «Розвиток» неабияк допомагає нам, в першу чергу вірою в нас, в те, що ромська громада може самостійно розвиватися, ставати повноправними членами громади, суспільства», – з щирою радістю в очах, ділиться своїми думками ромський депутат села В.Лучки Ярослав Руссо.

3

«Працюючи на ниві сприяння створенню органів самоорганізації ромських громад, Правозахисний фонд «Розвиток» досяг унікальних результатів. Ми, спільно, зуміли об’єднати громаду, згуртувати її для вирішення важливих питань. За інституційної підтримки фонду, вже в двох населених пунктах Мукачівщини (с. Чомонин та В.Лучки), де компактно проживають роми облаштовано дороги. Ромські громади, об’єднавшись, змогли зібрати кошти та організувати завезення щебеню на вулиці поселення. Це гарний початок великим справам, які на майбутньому чекають на орган самоорганізації ромської громади» – розповідає Олег Григор’єв, голова правління Правозахисного фонду «Розвиток».

Більше фото в альбомі.

Проект «Спільна громада – спільне безпечне життя» впроваджується Правозахисним фондом «Розвиток» при підтримці Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження».

Прес-центр Правозахисного фонду «Розвиток».