Публікації

Олег Григор’єв: «Не дивлячись на всі перешкоди, ромські громади Закарпаття готові й далі самоорганізовуватись»

Ромське самоврядування

15 квітня в м. Мукачеві, відбулася робоча зустріч за участі директора програмної ініціативи «Демократична Практика» Олексія Орловського, директорки Ромської програмної ініціативи Ольги Жмурко від Міжнародного Фонду «Відродження» та активістів і старост ромських громад. На зустріч був запрошений регіональний координатор Уповноваженого в Закарпатській області Олег Григор’єв.

Головною метою зустрічі було обговорення шляхів розвитку ромського самоврядування в Закарпатській області та механізмів делегування повноважень органам самоорганізації населення, що являється проявом прямої демократії із залученням громадян до участі в управлінні своїми справами.

«Розуміючи, що спектр ромських проблем значно ширше, я стою на засадах того, що і вирішення їх має бути глобальнішим. Тому, створення юридично оформленого колегіального органу самоорганізації, який буде відстоювати інтереси ромської громади, допоможе встановити якісно новий рівень відносин між місцевою владою та ромами, в тому числі і реалізації ромськими громадами права при здійсненні місцевого самоврядування. А це, у висновку, вирішить ряд проблем, які десятиліттями не вирішуються. Прагнення ромів до включення в розбудову українського суспільства на засадах законності – має всіляко підтримуватись органами місцевої влади», – зазначив Олег Григор’єв.

Ромське самоврядування

Налагодження ефективної взаємодії та забезпечення постійного діалогу між ромськими громадами та місцевою владою планується досягнути шляхом встановлення механізмів партнерства задля розв’язання пріоритетних проблем за участю всіх сторін.

За словами Олексія Орловського: «Органи самоорганізації населення є найважливішою складовою системи місцевої демократії та відіграють значну роль у сучасному житті громад. Спираючись на ініціативу найбільш активної частини населення, з одного боку, дозволяють більш повно виявити і задовольнити життєві потреби громади, а з іншого – стимулюють більш ефективну роботу влади направлену на розвиток територіальних громад».

Незважаючи на труднощі, з якими роми стикаються при своєму волевиявленні, учасники та учасниці робочої зустрічі дійшли висновку, що будуть й надалі самоогранізовуватися у правовому полі. А експерти, які були присутніми на зустрічі, домовилися всіляко сприяти їх ініціативам, надаючи консультативну, інформаційну та юридичну допомогу.

Джерело