Публікації

Опитування щодо рівня змін у поглядах мешканців Мукачева щодо ромського населення

Роми Мукачево
Соціальне опитування щодо рівня змін у поглядах мешканців Мукачева щодо ромського населення

У трьох містах Закарпаття (Мукачево, Ужгород, Свалява) була розміщена соціальна реклама задля привернення суспільної уваги до проблеми відсутності ідентифікуючих документів у представників ромської національної меншини.

Головною ідеєю соціальної реклами була коректна подача образно-смислової інформації про проблеми відсутності документів у ромів. Саме показ проблеми в іншому руслі дозволив привернути увагу великої кількості мешканців Закарпаття до першопричини важкої соціалізації ромської громади.

Співробітники Благодійного фонду «Розвиток» вирішили прослідкувати зміну певних світоглядних установок мешканців м. Мукачева, щодо ромського населення після розміщення соціальної реклами за допомогою соціального опитування.

Роми Мукачево
Соціальне опитування щодо рівня змін у поглядах мешканців Мукачева щодо ромського населення

Після опитування сотні людей, яке відбувалося біля встановлених сіті лайтів на вулицях Я. Мудрого та Пушкіна, вимальовувалась наступна динаміка:

«Лише 14% опитуваних знали, що основною перепоною на шляху соціалізації ромської громади є складне законодавство, яке унеможливлює отримання ідентифікуючих документів за спрощеною процедурою. Решта ж, стояли на позиціях того, що роми не мають бажання включатися у суспільство. Звісно це прикрі факти, що показані в цифрах, та сповнені вони лише стереотипним баченням. Однак, позитивом стало те, що понад 55% респондентів, після отримання інформації про складну процедуру отримання свідоцтв/паспортів відповіли, що змінили свою першочергову установку щодо ромського населення. І для нас – це вагомий результат», – коментує юристка Благодійного фонду «Розвиток» Рената Балог.

Прес-центр Благодійного фонду «Розвиток»