Публікації

Перетин кордону з дітьми

В неділю, в законний вихідний до нас зателефонувала громадянка України, зараз мешканка Чеської Республіки, яка в сльозах поскаржилася на неможливість перетнути державний кордон України разом із своїми чотирма малолітніми дітьми, так як її чоловік дозволу на виїзд до Чехії їм не надає. Усі четверо дітей мають постійне місце проживання у Чеській Республіці та навчаються там у школі. Їхній батько спричинив насильство у сім’ї та наразі порушена щодо нього кримінальна справа, де вирішується питання про позбавлення його батьківських прав. Але оскільки таке рішення судом у Чеській Республіці ще не винесено, а дітки є громадянами України, то згідно чинного законодавства України особа, що не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою обох батьків.
Намагаючись перетнути кордон без такої згоди, гадаючи, що вона не потрібна, (бо деякі друзі вже так їздили і проблем не було), родину прикордонники не пропустили через державний кордон України, висадили з автобусу та попросили покинути територію митниці. Також їм вручили постанови про відому у пропуску через держаний кордон України.

Дивлячись на ситуацію цієї сім’ї, ми гадали, що єдиним достойним способом вирішення цієї проблеми є оскарження до суду постанови про відому у пропуску через державний кордон України та зобов’язувати митницю дозволити перетин кордону без дозволу батька, або позиватись до батька та зобов’язувати його такий дозвіл надати, так як відмова його у наданні такого дозволу є абсолютно безпідставною та необґрунтованою. Але зазначене оскарження затягнеться як найменше на два або три місяці, а дітки вже повинні бути на навчанні.

Проаналізувавши чинне законодавство та судову практику, а також Правила перетинання державного кордону громадянами України, ми з’ясували, що дозвіл від батька не є таким необхідним. Достатньо, щоб дітки знаходились на консульському обліку у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном.
Взявши на озброєння згадану норму, в понеділок ми зателефонували до консульської установи України в Чеській Республіці та узгодили час зустрічі та необхідні документи. Того ж дня наша клієнтка самостійно відправилася за кордон та поставила діток на консульський облік за кордоном. Через добу вона вже мала змогу перетнути державний кордон України без будь-яких проблем з митними органами.
Хочемо нагадати ще раз, перед тим, як кудись в’їжджати або виїжджати, звертайтеся не до знайомих, а в посольство тієї країни, куди ви їдете. Дивіться закони, вони легкі і доступні розумінню!

А також радимо вам закачати довідник « Закордонні Дипломатичні установи України», де ви зможете знайти всю необхідну інформацію щодо консульських установ.