Публікації

Початок реалізації нового проекту по сталому розвитку громад

9sf4tccl

З листопада 2017 року Правозахисний фонд «Розвиток» починає впроваджувати проект «Посилення правових можливостей мешканців сіл Великі Лучки, Чомонин та Павшино Мукачівського району для сталого розвитку своїх громад».

Налагодження системної співпраці та взаємодії між мешканцями сіл та сільськими, районними депутатами, що в свою чергу дозволить активізувати громадське життя та спільно реалізувати декілька ініціатив направлених на вирішення системних проблем та забезпечить довгостроковий розвиток громад. Створення нових об’єднань громадян у вигляді громадських організацій та органів самоорганізації населення, зокрема, органів самоорганізації ромських громад члени яких, оволодівши новими інструментами (теоретичними знаннями та практичними навичками), зможуть залучити більше ресурсів на розвиток своєї громади, і як наслідок, стануть ефективними посередниками у просуванні прав та інтересів мешканців сіл та активно впливатимуть на вироблення політики, яка в кінцевому підсумку буде визначати їх життя – така амбіційна мета стоїть перед нами.

Ми вважаємо, що посилення правових можливостей має полягати у розвитку територіальних громад с.Великі Лучки, с.Чомонин, с.Павшино Мукачівського району через впровадження комплексного підходу до вирішення типових місцевих проблем із залученням представників ОМС, депутатів сільських і районної рад, місцевих громадських організацій, та активних мешканців громад, включаючи представників органів самоорганізації ромських громад.

В рамках проекту Правозахисний фонд «Розвиток», через забезпечення громад безоплатною правовою допомогою та експертним супроводом у вирішенні системних проблем, планує спільними зусиллями всіх зацікавлених сторін, розробити та прийняти на сесіях сільрад пакет документів «Локальної демократії». Прийняття якої надасть змогу мешканцям сіл бути залученими до процесів прийняття рішень на місцевому рівні, які стосуються життєдіяльності громади. Через механізми місцевої демократії буде покращено рівень знань активних мешканців трьох громад в питаннях активного впливу на процеси прийняття рішень на місцевому рівні, які стосуються життєдіяльності громади.