Публікації

Покинуті діти: що приховують зачинені двері інтернатів

17 травня у Києві відбулася прес-конференція на тему: «Покинуті діти: що приховують зачинені двері інтернатів», присвячена умовам утримання дітей в інтернатах, проблемі реформування інтернатної освіти, соціалізації випускників інтернатів та роботі національного превентивного механізму.

«Таким чином держава розписується у власній недієздатності: вона монополізувала право на освіту, виховання, соціалізацію і реабілітацію цих дітей, але не виконує свої зобов’язання і продукує клієнтів для інтернатів для дорослих», – каже Андрій Черноусов.

Для докорінної зміни ситуації, на його думку, необхідно розробити і суворо дотримуватися стандартів надання соціальних послуг в інтернатних закладах. Стандартизація їх роботи згодом призведе до виокремлення різних спеціалізацій, що дозволить більш адресно підходити до проблем кожної дитини.

Крім того, як було зазначено в ході прес-конференції, нові можливості для громадського контролю за освітою, соціалізацією та реабілітацією дітей в інтернатах, забезпечення їх мінімальним стандартом доброго поводження відкриває національний превентивний механізм (НПМ), який починав працювати з кінця минулого року. Це – система моніторингових візитів без попередження до різних типів місць несвободи, які здійснюються представниками громадськості спільно із Офісом Уповноваженого ВР з прав людини.

«НПМ буде постійно відслідковувати ті зміни, які відбуваються у подібних закладах», – додав Андрій Черноусов.

Центр інформації про права людини