Публікації

Положення про орган самоорганізації ромської громади в Мукачево

statue_rom

Юристами “Мукачівського правозахисного центру” вперше в Україні розроблено «Положення про орган самоорганізації ромської громади». Дане Положення буде основним документом з розвитку і взаємодії ромської громади з мером і міською владою, а так же визначить її статус, цілі, завдання, функції, повноваження, порядок її формування і діяльності. Прописаний порядок призначення загальних зборів, обрання та припинення повноважень старости ромського поселення, ради старійшин і членів вуличних комітетів.

Головна мета Положення – це забезпечення участі ромів у управлінні місцевими справами шляхом обговорення на системній основі членами територіальної ромської громади.

Активну участь в розробці проекту Положення брали лідери ромської громади і представники міської влади.

Ми готові і будемо продовжувати роботу з розвитку органів самоорганізації в Закарпатті. Ми вважаємо, що саме через систему органів самоорганізації населення вдасться навчити жителів відповідальності за свій будинок, за свій мікрорайон, за своє місто.

З проектом Положення орган самоорганізації ромської громади можна ознайомитися завантаживши за посиланням.

PS: Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню працюють при підтримці програми “Рома УкраїниМіжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті www.legalspace.org в розділі “Посилення правових можливостей ромських громад”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження», інших громадських, релігійних, політичних організацій та приватних осіб.