Публікації

Польща почала легалізацію нелегальних мігрантів

У Польщі набув чинності закон, згідно з яким нелегальні мігранти з 1 січня можуть подавати заявки на легалізацію свого статусу в цій найбільшій в Східній Європі державі Євросоюзу.

Відповідний закон набув чинності 1 січня 2012 року.

Як повідомили в польському Міністерстві внутрішніх справ, згідно з прийнятим влітку 2011 року закону, легалізувати свій статус зможуть громадяни іноземних держав, які перебувають на польській території безперервно з моменту вступу країни до Шенгенської зони 20 грудня 2007.

“Заявки (на легалізацію) можна буде подавати до 2 липня 2012 року. Дозвіл на перебування буде видаватися на 2 роки”, – відзначили в польському МВС.

Повідомляється, що амністією також зможуть скористатися іноземці, які перебувають безперервно у Польщі з 1 січня 2010 року, і яким раніше було відмовлено в наданні статусу біженця.

“Заявки на легалізацію свого перебування в Польщі необхідно подавати в місцеві відділи іноземців, які функціонують у складі обласних адміністрацій (воєводств)”, – підкреслили в МВС.

У той же час польські правоохоронці відзначили, що дозвіл на легальне перебування в Польщі не отримають іноземці, зареєстровані у Шенгенській базі SIS, в разі подачі в заявці неправдивої інформації, а також у разі, якщо перебування іноземця на польській території може загрожувати безпеці або інтересам польського держави.

МВС повідомив, що на своїй веб-сторінці опублікував спеціальні рекомендації, як легалізувати свій статус в рамках амністії нелегалів, і запустив спеціальну телефонну лінію (22 601-75-25), по якій можна отримати консультації англійською, українською, російською та в’єтнамською мовами.

Нагадаємо, в 2010 році група українок ініціювала акцію за легалізацію нелегальних мігрантів, закликавши польську владу полегшити умови для отримання легального права перебування в Польщі.

За даними експертів, через жорсткі умови двох попередніх амністій ​​у 2003 і 2007 роках ними скористалися менше 4 тисяч нелегалів, чисельність яких на польській території імовірно складає від 50 до 500 тисяч.

МВС Польщі оцінює кількість нелегалів приблизно в 50 тисяч чоловік, відзначаючи, що більшу частину з них складають не українці, а громадяни інших держав, яким складніше отримати польську візу, в першу чергу, вірмени та в’єтнамці.

На початку минулого року в 38-мільйонній Польщі право легального перебування мали близько 100 тисяч іноземців, третина з яких громадяни України.

Джерело: Кореспондент

Картинка взята із мережі Інтернет