Публікації

Захищаємо права людини по-новому: досвід інтернет-маркетинга та мистецтво перформансу

У м. Києві 28 та 29 серпня цього року, відбувся унікальний, в своєму поєднанні тематик, тренінг для громадських активісток та активістів, які займаються захистом прав людини, зокрема подоланням нерівності та дискримінації за будь-якою ознакою. Незвичність цього практичного заняття вже звучала в його темі: «Як поширювати принципи недискримінації в Україні: від інформаційних медіа кампаній до мистецтва перформансу».

Поширення принципу недискримінації

Учасники тренінгу на обговоренні питань принципу недискримінації


Тренінг розпочала Олександра Матвійчук (Центр громадянськич ініціатив), яка у вступному слові привітала майже 20 учасників тренінгу із різних куточків України. Наступною спікершою була Марія Ясеновська (Голова координаційної ради Коаліції з протидій дискримінації), яка акцентувала увагу на тому факті, що тренінг такого формату проводиться вперше:

«В 21 столітті, столітті інформаційних технологій, проблеми дискримінації та нерівності нажаль не вирішились, але наразі мають вирішуватись в іншому ключі. Тому було вирішено провести тренінг, на якому презентуються найкращі практики із інтернет-технологій та мистецтва перформансу».

Задля досягнення мети дводенного тренінгу були запрошені експерти в даних галузях. Першого дня з учасницями та учасниками тренінгу працював Антон Воронюк – (Керівник школи інтернет-маркетингу WebPromoExperts). Напротязі дня, Антон демонстрував, як розробляти та проводити медіа-кампанії. Привідкривши завісу секретів інтернет-маркетингу він розповів, як зробити правозахисні тренди медійно успішними. Антон Воронюк був дійсно майстром своєї справи. Йому вдалося занурити учасників тренінгу в питання маркетингу та Інтернету загалом, тай уміло поєднати це з просуванням трендів правозахисних організацій.

Наступного дня, з учасницями та учасниками тренінгу працювала відома своїми перформансами художниця та архітектор Марія Куліковска. Працюючи з аудиторією, Марія використовувала презентацію успішних практик правозахисного перформансу. Вона на власному прикладі показала, що один в полі воїн. Представивши історію перформансів, Марія завершила її своїми прикладами. Зокрема перформанси на бієнале у Санкт-Петербурзі та Венеції є по своїй суті успішними правозахисними перформансами та які надихають діяти, при кожному їх перегляді. Також тренерша провела ряд інтерактивних вправ з учасницями та учасниками тренінгу, чим допомогла зазирнути в себе, та поглянути на світ з іншої сторони. Після певного теоретичного багажу, Марія зробила сюрприз для аудиторії. Вона запропонувала втілити у життя свій власний перформанс. Таким чином на вулицях столиці були втілені три творчі проекти самих учасниць та учасників.

Поширення принципу недискримінації

Заключна частина тренінгу з питань поширення принципу недискримінації в Україні

Марія Ясеновська, яка також була координаторкою тренінгу, разом із учасницями та учасниками тренінгу підбила підсумки дводенної роботи. Майже всі очікування від тренінгу справдились. Піднялось питання продовження ряду тренінгів цієї тематики, з огляду на його успішну реалізацію. Тому, зголошуйтесь при нагоді. Всі учасниці та учасники тренінгу, обмінявшись контактами, поїхали у свої осередки сповненими знань про успішні правозахисні акції, які можна поширювати в мережі Інтернет.

Учасницею тренінгу від Благодійного фонду “Розвиток” стала Миронюк Ірина.
Організаторами тренінгу виступили Центр Громадянських свобод та Проект «Без кордонів» в рамках діяльності Коаліції з протидії дискримінації в Україні за підтримки Європейської Комісії та Міжнародного фонду «Відродження».
Прес-центр Благодійного фонду «Розвиток»

Фото взято із джерела
Center for Civil Liberties