Публікації

Правозахисники Закарпаття домовилися про співпрацю у наданні громадянам безоплатної вторинної правової допомоги

Благодійний фонд Розвиток

4 грудня 2015 року відбулася зустріч регіонального координатора Уповноваженого взаємодії з громадськістю у Закарпатській області Олега Григор’єва з директором Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області Василем Попадинцем, представником відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» Оксаною Андрейкович, директорами місцевих центрів та адвокатами, які надають правову допомогу.

Олег Григор’єв ознайомив учасників із повноваженнями регіонального координатора, діяльністю національного превентивного механізму та реалізацією положень Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

Учасники зустрічі обговорили питання щодо проблем захисту громадян під час розгляду кримінальних, цивільних та адміністративних справ; проведення просвітницької та правоосвітньої діяльності, спрямованої на набуття громадянами необхідних знань у сфері прав і свобод людини та популяризацію механізмів їх захисту.

«Будь-які питання, пов’язані з доступом до правосуддя та застосування ефективних механізмів захисту прав, свобод та інтересів людини є основними цілями демократичного суспільства. З огляду на економічну і соціально-політичну ситуацію, яка склалася в Україні, надання громадянам, які не можуть отримувати платні юридичні послуги, безоплатної правової допомоги надасть можливість забезпечити їх рівний доступ до правосуддя», – зазначив Олег Григор’єв.

На завершення зустрічі її учасники домовились про подальшу співпрацю у проведенні спільних зустрічей адвокатів та регіонального координатора, розповсюдження інформаційних матеріалів цільовим групам населення щодо отримання безоплатної правової допомоги.

Джерело