Публікації

Правозахисний фонд «Розвиток» долучиться до Асоціації сприяння самоорганізації населення

3

Юрист Правозахисного фонду «Розвиток» Матола Тетяна 17-18 листопада 2017 року прийняла участь в роботі 12-ї Всеукраїнської конференції з питань самоорганізації населення, що проходила в м. Херсон, на запрошення Асоціація сприяння самоорганізації населення.

Основною темою, конференції стало обговорення питань удосконалення суспільних відносин між членами територіальних громад (як об’єднаних, так і необ’єднаних), між ГО, що представляють інтереси певних соціальних груп, між ними й органами та посадовими особами публічної влади ‒ для налагодження плідної взаємодії між владою і громадою та підвищення на цій основі рівня взаємної довіри і солідарності в українському суспільстві.

В роботі конференції участь взяли представники громадських організацій з усіх регіонів України, представники влади, зокрема, Олександра Чуркіна, заступник міністра соціальної політики України, Микола Мироненко, головний консультант Департаменту місцевого самоврядування та децентралізації Адміністрації Президента України, Андрій Гордєєв, голова Херсонської обласної державної адміністрації, Володимир Миколаєнко, Херсонський міський голова та інші представники громадянського суспільства.

4

Відкриваючи конференцію, Андрій Крупнік, заступник голови правління Асоціації сприяння самоорганізації населення, наголосив про важливість розвитку соціального капіталу в суспільстві, пошук та залучення нових партнерів для розвитку громад на місцях. І площадкою для обговорення проблемних питань, які постають перед нами, працюючи в громадах та для того щоб поділитися позитивним досвідом має стати 12-та Конференція Асоціації сприяння самоорганізації населення.

Виступаючи на конференції юрист Правозахисного фонду «Розвиток» Матола Тетяна зазначила: «Наш Фонд вже 6 років займається втіленням в життя ідеї самоорганізації громади. Унікальність нашої роботи полягає в тому, що специфікою нашої діяльності є ромської громади. Пошук лідерів, їх навчання, консолідація навколо однієї ідеї – ось ті основні напрямки в яких ми працюємо, в царині розвитку соціального капіталу. Соціальний капітал – це всі ми з вами разом взяті, представники громадських організацій, органів влади, кожен окремий член суспільства. І лише об’єднуючись, ми зможемо розвивати громади. Бо лише спільна громада – це сильна, безпечна та процвітаюча громада».


Результатом дводенної робочої зустрічі, для Правозахисного фонду «Розвиток», стало запрошення долучитися до асоціації сприяння самоорганізації населення. Тут же на засіданні загальних зборів Громадської організації юристом Правозахисного фонду «Розвиток» Матола Тетяною подано заяву про членство в Асоціації.