Публікації

Прийнята міська цільова програма з надання безоплатної первинної правової допомоги мешканцям міста Мукачева

mukachevo
Фотографія Голос Карпат

Сьогодні, 17 грудня 2014р., на позачергової сесії Мукачівської міської ради було прийнято рішення про затвердження міської цільової програми з надання безоплатної правової допомоги мешканцям м.Мукачево на 2015-2017 роки.
Мукачево стало першим містом в Закарпатті, в якому місцева влада взяла на себе зобов’язання щодо налагодження системи надання первинної безоплатної правової допомоги в своїй громаді.

Посилення правових можливостей бідних верств населення може розумітися як процес системних змін, за допомогою якого забезпечується захист незаможних і їм надається можливість користуватися юридичними засобами для реалізації своїх прав і інтересів в якості громадян і учасників економічної діяльності.

В той же час, посилення правових можливостей бідних і соціально незахищених верств населення призводить до встановлення верховенства права, забезпечує рівний і справедливий доступ до засобів судового захисту та сприяє ліквідації причин соціальної ізоляції, а саме уразливості і злиднів.

Для мешканців м.Мукачево це означає, що вони зможуть отримувати безоплатно професійну та висококваліфіковану первинну правову допомогу наступні три роки.

Залучення до співпраці представників місцевої професійної адвокатської спільноти на засадах Pro Bono надасть можливість надавати мешканцям Мукачево й вторинну правову допомогу та супровід в судах стратегічно важливих справ.

Міська програма почне функціонувати з лютого 2015 року, наразі всі мешканці Мукачево можуть отримати безоплатну правову допомогу в Мукачівському правозахисному центрі, який знаходиться за адресою Площа Миру 17/12. Представники ромської національної меншини можуть звертатися за допомогою безпосередньо в офіс в ромському таборі – вул. Поштова 18.

Міська цільова програма була розроблена юристами і адвокатами Благодійного фонду «Розвиток» спільно з юристами Мукачівської міської ради в рамках проекту «Розбудова сталої системи надання первинної правової допомоги мешканцям міста Мукачево» який реалізується Благодійним фондом «Розвиток» при підтримці Програми Розвитку ООН в Україні, Міністерства закордонних справ Данії та Міжнародного фонду «Відродження».