Публікації

Прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо службових осіб психоневрологічного диспансеру на Закарпатті

Національний превентивний механізм

Як ми вже повідомляли, під час чергового моніторингового візиту працівників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого разом із регіональним координатором взаємодії з громадськістю у Закарпатській області Олегом Григор’євим було виявлено низку серйозних порушень прав підопічних Тур’я-Реметівського психоневрологічного інтернату для чоловіків у Закарпатській області.

Моніторами були зафіксовані факти нелюдського поводження з вихованцями інтернату.

«Те, що ми спостерігали всередині інтернату, жахало: чоловіки лежали на зіпсованих матрацах. Деякі палати облаштовані неналежним чином: решітки на вікнах та дверях з маленьким віконцем для видачі їжі, брудна постільна білизна, стійкий запах сечі», – зазначив після візиту Олег Григор’єв.

3 грудня 2015 року прокуратура Перечинського району, зваживши на серйозні правопорушення в психоневрологічному диспансері, виявлені моніторами національного превентивного механізму, розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за статтею «службова недбалість» (ст. 367 Кримінального Кодексу України).
Наразі слідчі дії тривають.

Джерело