Публікації

Ромське поселення без води

ромское поселение мукачево

Відключенням водопостачання і перекопанням доріг завершилась боротьба місцевої влади з епідемією гепатиту “А” в ромському таборі в Мукачеві. В результаті роми п’ють ту ж воду, що і пили до епідемії. Тільки за нею доводиться ходити з відрами – пластмасовий водопровід прокладений … паралельно з газовими трубами. Але дістатися до нього не так просто – жителі вулиці Менделєєва йдуть по півкілометри по болоту, яке називається дорогою в європейському місті. Міський бюджет виділив на вирішення питання більше 100 тисяч гривень, але Держказначейство, звичайно ж, їх віддавати не збирається.

ромы закарпатья

Співробітники Водоканалу вирили дві шахти, кинули туди трубу, а так як гроші закінчилися, вони все це швиденько закопали і пішли святкувати. Шахти не закрили, тому роми вночі (освітлення в ромському таборі відсутня) туди падають.

ромский табор

табор циган

“На ті гроші, що вони закопують в землю,
– скаржаться роми, – краще встановили б нам помпи по дворах. Або допомогли вирішити питання з каналізацією”.

На момент, коли ми були в таборі, одна жінка спробувала набрати води (на фото), але її не було. Поруч місце, де була дерев’яна споруда, в якій проживала ромська родина. Зараз там тільки сажа – будівля згоріла дотла, бо не було чим загасити. Над місцем пожежі проходить все та ж газова труба.

Юрій Кравчук, журналіст