Публікації

Ромське самоврядування перейшло на якісно новий рівень функціонування

20171022_123547

Нещодавно на зборах ромської громади в селі Чомонин, що проводилися за інституційної підтримки Правозахисного фонду «Розвиток» керівництво органу самоорганізації ромської громади обговорювали яким чином налагодити інфраструктуру в місці проживання ромської громади.

Усвідомлюючи, що проблем багато, а можливості місцевого бюджету обмежені, представники ромської громади готові шукати шляхи для спільного, з органами місцевого самоврядування, вирішення життєво важливих питань.

«І долучатися до вирішення цих питань потрібно не словом, а ділом. Ми повинні не лише чекати на допомогу місцевої влади, а і всіма своїми силами сприяти і вирішенні соціально-побутових питань громади. На даний час найактуальніше питання, що потребує вирішення – це облаштування доріг в поселенні. І питання це потрібно вирішувати вже сьогодні, бо з початком весняних дощів вулиці ромського поселення просто потонуть в багнюці», – говорив на зборах голова органу самоорганізації ромської громади с. Чомонин Іван Девід.

Після палкого обговорення, на загальних зборах прийнято унікальне рішення, про те, що ромська громада фінансово долучиться до закупівлі щебеню, щоб облаштувати вулиці в поселенні.

Натхненні своїм рішенням, представники органу самоорганізації ромської громади, тут же почали складати списки бажаючих долучитися до облаштування своєї домівки. І черга вишикувалася, я вам скажу, не маленька.