Публікації

Ромські громади не мають бути залишені на одинці зі своїми проблемами

chom1

22 жовтня 2017 року в селі Чоманин що на Мукачівщині, з ініціативи Правозахисного фонду «Розвиток», ромської громади та за сприянням голови Чоманинської сільської ради проведено загальні збори мешканців компактного ромського поселення.

Голова правління Правозахисного фонду «Розвиток», адвокат та громадський діяч Григор’єв Олег, виступаючи на загальних зборах, сказав: «На протязі всієї діяльності фонду, в рамках ромської програми, яку підтримує Міжнародний фонд «Відродження», наш фонд, і я особисто, підтримуємо і всіляко впроваджуємо в життя ідею того, що представники ромських громад мають займати не останнє місце у вирішення соціально-побутових проблем. Але, без дієвої допомоги з боку органів місцевого самоврядування, розвивати соціальну інфраструктуру не можливо. Тому, мета нашої сьогоднішньої зустріч є напрацювання механізму «трьох китів». З одного боку це, на сам перед, ромська громада, яка найкраще знає свої насущні проблеми, відчуває готовність і хоче нести відповідальність за рівень життя своєї спільноти, взагалі, і за кожного мешканця, зокрема. З іншого боку це орган місцевого самоврядування, який наявними управлінськими та фінансовими ресурсами готовий, на основі спів фінансування, приймати участь в розробці та реалізації проектів по розвитку соціально-безпечної інфраструктури ромських поселень. І третій «кит» це, власне, Правозахисний фонд «Розвиток» який, шляхом проведення інформаційно-роз’яснювальних та адвокасійних програм, приймаючи участь у спів фінансуванні соціальних програм, спрямованих на розвиток ромських громад, виступає посередником між ромською громадою та сільською радою у вирішенні важливих соціально-економічних проблем».

chom2

В продовження теми, представники ромської громади зауважили, що на сьогодні найважливішим питанням є облаштування дороги в поселенні. І одноголосно, з цією метою, заявляють про готовність прийняти дольову фінансову учать в облаштуванні дороги.

До паритетної участі у вирішенні соціально побутових проблем ромського поселення долучилася Чоманиська сільська рада, очільник якої, на загальних зборах заявив про готовність, на умовах тристороннього спів фінансування, виділити кошти з місцевого бюджету на облаштування дороги де компактно проживає ромська громада.

Задоволені результатами зборів, потискаючи руки одне одному на прощання, всі учасники погодились, що лише спільними зусиллями і при індивідуальній відповідальності кожного – результат не забариться.