Публікації

Розпочався перший етап семінарів для членів органів самоорганізації ромських громад в Мукачівському районі.

Сьогодні, 16 грудня, відбувся перший семінар для членів ОСРГ з трьох ромських поселень з с.Павшино, с.Велики Лучки та с.Чомонин.

Семінар ОСРГ

Семінар було організовано «Ресурсним центром з розвитку ромського самоврядування», який є структурним підрозділом Правозахисного фонду «Розвиток». Тренерами виступили виконавча директорка Фонду – Наталія Козир, адвокатеса Фонду – Лисничка Ірина та Голова ресурсного центру Балог Рената.

Семінар ОСРГ

Під час семінару учасники розглянули такі теми:
– Як за допомогою ОСРГ допомогти задовольнити суспільний інтерес та потреби мешканців ромських таборів;
– Як налагодити дієву співпрацю с органами місцевої влади;;
– Як об’єднати мешканців табору для вирішення спільних проблем;
– Де і як можна залучити ресурси для вирішення проблем, які найбільше хвилюють мешканців таборів;
– Як подалати недовіру сільського населення до мешканців ромських таборів.

Семінар ОСРГ

Також учасники семінару обговорили план дій на наступні півроку, метою якого є спільна з сільською владою розробка та втілення різних форм ініціатив представників ромського самоврядування в питаннях управління своїми громадами на якісно новому рівні.

foto1

Нагадаємо, що органи самоорганізації ромських громад, є складовою системи місцевого самоврядування і відіграють значну роль у сучасному житті ромських громад. Спираючись на ініціативу найбільш активної частини ромського населення, ці органи, з одного боку, дозволяють більш повно виявити і задовольнити життєві потреби мешканців ромських поселень, а з іншого – стимулюють більш ефективну роботу місцевої влади.

Наступний семінар з питань розвитку ромського самоврядування відбудеться в с.Велики Лучки 28 грудня 2016 року.

Проект «Розширення можливостей ромських громад Мукачівського району в процесах прийняття рішень на місцевому рівні» впроваджується Правозахисним фондом «Розвиток» при підтримці Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження».