Публікації

Розширення доступу до безоплатної правової допомоги в Закарпатті

3

22 лютого 2017 року, юристка Правозахисного фонду «Розвиток» Тетяна Матола прийняла участь в роботі круглого столу організованого Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області та Головним територіальним управлінням юстиції.

В засіданні взяли участь працівники Ужгородського місцевого центру з надання БВПД, ГТУЮ в Закарпатській області, позаштатний радник Міністерства соцполітики України з питань ВПОуЗакарпатськійобластіАнжела Бабкіна, запрошені були керівники та представники Департаменту соцзахисту ОДА, Закарпатського обласного центру зайнятості, ГУ Державної міграційної служби в Закарпатській області. До участі були також запрошені керівники громадських об’єднань учасників АТО та ВПО, Української Гельсінської спілки з прав людини, Регіонального штабу з питань соцзабезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій України та району проведення АТО, адвокати, які співпрацюють із системою БПД, внутрішньо переміщені особи.

4

Директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області Попадинець Василь Юрійович, відкриваючи засідання, наголосив на важливості інформування громадськості про систему безоплатної правової допомоги, звернувши увагу на активізацію спільної роботи по розширенню доступу до безоплатної правової допомоги, зокрема, наголосив увагу присутніх на надання правової допомоги внутрішньо переміщеним особам. Так як дана категорія громадян потребує додаткової уваги з боку держави в частині соціального захисту взагалі, та в наданні безоплатної правової допомоги, зокрема.
Значна кількість таких звернень потребують надання вторинної правової допомоги. Вирішувати ці питання та проблеми, за словами радника, вдається завдяки тісній співпраці з Регіональним центром імісцевими центрами з надання БВПД, з громадськими організаціями які займаються право просвітництвом та працюють з проблематикою ВПО.
Секретар Регіонального штабу з питань соцзабезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій України та району проведення АТО Анжеліка Логінова, адвокати Лариса Жук та Володимир Гомза, переселенка зі сходу України Олена Кондратенко, долучилися до обговорення проблемних питань, що виникають у процесі реалізації учасниками АТО, ВПО, малозабезпеченими тощо своїх конституційних прав та пошуку шляхів їх вирішення.

5

На засіданні також було прийняте рішення про наступну зустріч із запрошенням адвокатів, які працюють в системі безоплатної правової допомоги, щоб спільно випрацювати заходи по розширенню та покращенню надання правової допомоги та запевнив присутніх, що питання якості надання правових послуг є одним із пріоритетних та залишається і надалі на контролі, а структурні підрозділи системи БПД на Закарпатті і надалі виконуватимуть основну місію – створення рівних можливостей для кожного вирішувати свої життєві проблеми у правовий спосіб.

Прес-центр
Правозахисного фонду «Розвиток»