Публікації

Розвиток місцевої демократії – це спільна робота громади та влади

02

Вчора, 19 грудня 2017 року сесія Чомонинської сільської ради на своєму пленарному засіданні прийняла рішення, яким затвердила пакет документів по розвитку місцевої демократії.

В пакеті документів, поряд з іншими важливими для громади, документами, як то Положення про місцеві зори, Про місцеві ініціативи, громадські слухання, було прийнято Програму «Безпечна громада». Даний пакет локальних нормативних документів розроблено Правозахисним фондом «Розвиток».

«Розвиток місцевої демократії – це запорука розвитку громади. Спільної, сильної та безпечної громади. Адже коли мешканці громади долучаються до вирішення питань місцевого рівня, спільно приймають рішення і беруть на себе відповідальність за ці рішення, лише тоді ми можемо говорити про розвиток демократії, самої громади. Адже, як відомо – право зобов’язує», – зазначив голова правління Правозахисного фонду «Розвиток» Олег Григор’єв.

Розробляючи програму «Безпечна громада», ми ставили перед собою завдання не просто створити рамковий, декларативний документ про наміри, ми розробили конкретні направки діяльності. Які спрямовані на побудову безпечної інфраструктури в громаді, а це і ремонт доріг, і боротьба зі стихійними звалищами сміття, освітлення вулиць.

Початок покладено – програму затверджено. А далі справа за малим – спільно з місцевої владою та громадою втілити вжиття все заплановане.