Публікації

Розвиток ромських громад на Закарпатті набирає обертів

454

20 жовтня 2017 року представники Правозахисного фонду «Розвиток» провели робочу зустріч з головою Ракошинської сільської ради Коштура Василем Омеляновичем.

Передумовою зустрічі слугувало спільне бажання представників ромської громади та органу місцевого самоврядування створити орган самоорганізації ромської громади, за прикладом сіл Павшино, Чоманин та В.Лучки Мукачівського району, де, за сприяння Правозахисного фонду «Розвиток» такі самоврядні органи вже створені.

Робоча зустріч пройшла в дружній атмосфері та з порозумінням того, що лише, спільно ромська громада та орган місцевого самоврядування можна розвивати громади, вживати дієвих заходів для інтеграції ромів в українське суспільство.

На спільній зустрічі Василь Омелянович висловив готовність до співпраці: «Я розумію суспільну важливість інтеграції ромської громади в українське суспільство. Як очільник села Ракошино, я бачу проблеми з якими стикаються мешканці компактного поселення ромів в нашому селі. Вони нічим не відрізняються від проблем ромів, що проживають в інших населених пунктах, – це важкі соціально побутові умови, відсутність доріг та інше».

Приємно дивує та налаштовує на конструктивний діалог те, що не лише добрим словом голова сільської ради переймається проблематикою ромів, а і реальними діями. Так на сьогоднішній час, в с. Ракошино повномасштабно проходить технічна інвентаризація будинків ромів, проводиться реєстрація права власності на житлові будинки ромської частини населення села.

Наступні питання, вирішення яких поставив перед собою пан Василь, це, по-перше, укладення угоди з комунальним підприємством «АVE» про вивіз побутового сміття з вулиць, де компактно проживають роми.

Друге питання на якому наголосив увагу голова ради, це безпека. Історично роми користуються гужовим транспортом, однак вози необлаштовані розпізнавальними та світло відбиваючими знаками. І на дорозі це створює значний ризик, особливо для ромів. Тому, за словами голови ради, з метою попередження нещасних випадків на дорозі, буде проводитися робота по облаштуванню гужового транспорту, що використовується мешканцями с. Ракошино, світловими габаритами.

На завершення зустрічі, виконавчий директор Правозахисного фонду «Розвиток» Наталія Козир запросила Василя Омеляновича та представників ромської громади продовжити спільну та плідну розмову, стосовно інтеграції ромскої громади в українське суспільство на зустрічі, що найближчим часом відбудеться в м. Львові між представниками сільських рад та органів самоорганізації ромских громад сіл Павшино, Чоманин, Великі Лучки та Ракошино, щоб поділитися позитивним досвідом спільної роботи та випрацювати наступні кроки в нашій нелегкій, однак такій важливій роботі».