Публікації

Розвиток ромського самоврядування в Мукачевському районіМукачівщину з робочим візитом відвідала Директор Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» (далі МФВ) Ольга Жмурко. Зустріч відбулася у форматі круглого столу за участю голів та представників сільрад, на території яких проживають ромські громади. Участь у нараді взяли: заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів та начальник управління соціального захисту населення Олександр Немйо. Ознайомча зустріч голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая з керівником МФ Відродження та координаторами програмних ініціатив вже відбулася за сприяння Правозахисного фонду «Розвиток», виконавчий директор якого Наталія Козир є радником голови адміністрації з питань міжнаціональних відносин.

Під час наради обговорили основні проблеми, які мають місце у житті ромських громад та шляхи їх вирішення.
Як акцентував голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, процес інтеграції ромів до суспільства – двосторонній та означає ініціативу й бажання жити за агальними соціальними нормами від самих ромів, адже права невіддільні від обов’язків.

Серед нагальної проблематики майже у всіх ромських громадах є відсутність паспортизації житла, і як результат – роми проживають у самовільних забудовах без здійснення реєстрації за місцем проживання. Таким чином вони опиняються поза правовим полем щодо отримання ряду адміністративних послуг, соціальних виплат, субсидіювання вартості комунальних послуг, процедур судочинства та інших процесів. Зазначимо, державна медична субвенція також розраховується за кількістю мешканців, зареєстрованих за місцем проживання.

Системний підхід до вирішення цього питання ініціював голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай. За участю профільних служб адміністрації, державних установ, органів місцевого самоврядування та ромських лідерів у цьому напрямку вже зроблений значний об’єм роботи.

Як зазначив на сьогоднішній нараді голова Ракошинської сільради Василь Коштура, у ромському поселенні с. Домбоки за виготовленням технічної документації на житлові забудови вже звернулися 34 ромські родини.

Ольга Жмурко розповіла про пріоритетні цілі благодійної фундації та наголосила на можливості залучення громадських організацій ромів до участі у грантових проектів, які фінансуються МФВ.

Джерело: Мукачівська РДА