Публікації

Семінар «Моніторинг дотримання прав людини в місцях несвободи»

НПМ

1-3 серпня 2013 року в Івано-Франківську відбувся семінар «Моніторинг дотримання прав людини в місцях несвободи».

У семінарі взяли участь представники офісу Уповноваженого з прав людини та активісти громадських організацій. Метою заходу було ознайомити присутніх з особливостями реалізації національного превентивного механізму та участі в цьому процесі громадських організацій. Всього в нашій країні налічується близько 6000 місць несвободи. На сьогоднішній день, в Україні програма національного превентивного механізму в місцях несвободи діє по моделі «Омбудсмен +» відповідно до оновленого Закону “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» ст. 19 і означає здійснення превентивних функцій Офісом Уповноваженого разом із представниками громадянського суспільства. Суть національного превентивного механізму полягає в регулярних візитах представників Омбудсмана та громадських активістів до місць несвободи. Візити здійснюють регулярно і без попередження.

В останні роки місця несвободи (колонії, СІЗО, ІТТ, психіатричні установи, дитячі будинки-інтернати, пансіонати для людей похилого віку та інвалідів, пункти тимчасового розміщення біженців, соціально-реабілітаційні центри, військові частини та інші) стали предметом особливої ​​уваги з боку громадянського суспільства. На даний момент на Закарпатті підготовлено вже чотири професійні монітора, які взяли участь у моніторингу семи місць несвободи.

Організаторами зустрічі виступили Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ), Асоціація незалежних моніторів місць несвободи (АНМ), Департамент з питань реалізації НПМ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Тренінг проводився за фінансової підтримки Фондів Відкритого Суспільства.