Публікації

Семінар: Насильство – психологічне, фізичне, сексуальне

насилие над женщиной

Дорогі друзі, сьогодні, 29 березня 2012 року, в Мукачівському державному університеті, ми провели дуже цікавий і корисний семінар, на тему «Насильство – психологічне, фізичне, сексуальне».

Семінар вели співробітник фонду «Розвиток», а також головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Мукачівської міської ради, Голіш Катерина Юліївна.

Метою семінару було кинути виклик стереотипам, що склалися в суспільстві по відношенню до жінок, і дати жінці можливість дозволити собі задуматися над тим, чому вона боїться, чому вона терпить насильство, приниження, образи, але все одно не йде від насильника.

В рамках семінару ми розглянули такі теми:

– Що таке насильство

– Що робити і чого не робити, коли ви піддаєтеся насильству

– Психологія жертви

– Як захиститися і написати заяву в міліцію

– Закони, які можуть тебе захистити

У практичній частині семінару ми провели невелику рольову гру. Ми вибрали «жертву насильства» і створили штучну ситуацію, ситуацію в якій знаходиться 90% жінок схильних до насильства.

На питання, який ми завжди ставимо в цій грі, «Чому ти так живеш, терпиш все і не приймаєш ніяких заходів?» завжди отримуємо одну і ту ж стандартну відповідь: «У мене немає виходу». І завжди в кінці семінару ми приходимо до висновку, що головна проблема таких жінок, це страх безвиході. Страх того, що вона залишиться одна. Страх того, що далі, за межами її сім’ї, родини, де її принижують, ображають, б’ють, щодня піддають фізичному, психологічному та сексуальному насильству, життя немає!

Жінки не вірять в те, що їм хтось може допомогти. Жінки бояться звертатися до міліції і соціальні центри, тому, що не вірять, що є люди, готові допомагати!

Головна думка, яку ми хотіли донести сьогодні молодим, початківцям психологам, це те, що, як правило, жінки приходять на консультації до психологів, це жінки, яким потрібно просто висловитися, просто зняти емоційну напругу, поплакати, заспокоїтися, побачити жалість в очах психолога і соціального працівника, а потім повернутися назад до агресора, тирана та ґвалтівника.

Жінка, яка зважилася піти – йде!

Жінка, яка виплакалась і повернулася назад – це психічно здорова жінка.

Якщо жінку вдарив чоловік один раз – це його вина. Якщо жінку вдарив чоловік вдруге – це її вина.

Якщо жінка, щодня наражаючись на насильство з боку чоловіка або партнера, вірить в його чисту любов, вірить в те, що він перестане пити і бити її, це її вина.

Головне в рішенні проблеми – це визнати, що проблема існує. Головне, дати зрозуміти жінці, що ситуацію можна змінити, але тільки тоді, коли жінка сама готова на рішучий крок. Справа потопаючих, справа рук самих потопаючих. Як би не було це сумно, але це правда. Жоден психолог, соціолог не допоможе жінці, якщо вона не готова сама піти і почати жити з «чистого аркуша».

Дорогі жінки та дівчата, якщо ви піддаєтеся насильству з боку свого чоловіка або партнера, і не бачите виходу з ситуації, телефонуйте нам, ми покажемо вам шляху звільнення. Але, знайте, рішення змінити ситуацію, йти чи залишатися, залишиться тільки за вами. Ми не можемо врятувати вас, без вашого бажання і розуміння всієї тяжкості проблеми.

Дорогі жінки та дівчата, якщо ви бачите вихід і маєте тверде бажання змінити своє життя і піти від насильника, але не знаєте, як це правильно і безпечно зробити, телефонуйте нам, ми допоможемо вам вийти з цієї ситуації безпечним для життя і психіки способом.

А зараз, прочитайте кілька практичних порад, якщо ж ви все таки зважилися піти.

Як правильно піти

– Ні в якому разі не розповідай гвалтівнику про своє бажання піти. Постарайся вести себе природно, щоб не викликати у нього підозр.

– У безпечному, але доступному для тебе місці заховай необхідну суму грошей, книжку з номерами телефонів, паспорт, свідоцтво про шлюб, документи на дітей, інші важливі папери, одяг і потрібні ліки, запасні ключі від будинку і машини. Про це потрібно обов’язково подбати заздалегідь: якщо ти підеш зовсім «без нічого», тобі з більшою ймовірністю доведеться повернутися – причому, як ти розумієш, в гірші умови.

Як правило, чоловіки-тирани, контролюють доступ до грошей і документів. Тому, що без грошей і документів, ви далеко не підете. Тому, постарайтеся зробити копії всіх документів та нотаріально їх завірити або хоча б просто зробіть 5-10 копій всіх документів.

Постарайтеся також віднести до своїх друзів якийсь особистий одяг і дорогі цінності.

Купіть найпростіший мобільний телефон з новим номером, поповніть рахунок, хоча б гривень на 50, щоб мати можливість швидко і оперативно зателефонувати друзям, родичам і в міліцію. Ніколи недооцінюєте насильника, він може відчути і зрозуміти, що ви зібралися йти і може просто вигнати вас роздягнену на вулицю. Вигнати просто так, у вигляді покарання, тому, що ви все одно повернетесь, тому, що у вас немає грошей і документів.

– Заздалегідь домовся з друзями або родичами, щоб вони надали тобі тимчасовий притулок в разі небезпеки.

– Зроби все можливе, щоб кривдник не знайшов тебе: заховай або знищ все, що допомогло б йому тебе знайти (записні книжки, конверти або записки з адресами і т.д.).

– Заздалегідь виріши, що з цінних речей (наприклад, ювелірні вироби) ти візьмеш з собою. У разі гострої необхідності їх завжди можна буде продати або віддати в заставу.

– Звернися до найближчого Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фахівці Центру дадуть тобі інформацію про наявність в регіоні притулків та реабілітаційних центрів, а також допоможуть підготувати всі необхідні документи для поселення.

Ці ж деталі можна з’ясувати за телефонами Національної гарячої лінії із запобігання насильству: 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) і 386 (безкоштовно для абонентів МТС, life :) і Київстар).

У Закарпатті.

Обласний центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді

м Ужгород, пл. Народна, 4, к. 605

тел .: (03122) 3-52-27, 34-000

м Мукачево, вул. Пушкіна, 2 к. 65

Тел .: (03131) 4-41-64

– Звернися до міліції – для початку до дільничного. Обов’язково все поясни і попроси допомогти скласти заяву. Дільничний підкаже, як діяти далі і де зняти побої. Копія акту дільничного і довідка судових медиків можуть знадобитися тобі в майбутньому.

– Звернися до юриста.

– Якщо у тебе є знайомі і подруги, яким ти довіряєш, обов’язково все їм розкажи. Не потрібно соромитися. Твоє мовчання розв’язує руки ґвалтівнику. Чим більше людей будуть знати про те, що з тобою відбувається, тим легше тобі буде впоратися з цією складною ситуацією.

– Поговори з сусідами. Розкажи їм про те, що зазнаєш насильства. Попроси викликати міліцію, якщо вони почують крики або прохання про допомогу. Пам’ятай, сусіди можуть врятувати у важку хвилину, а також стати важливими свідками у суді.

– Якщо ситуація критична, покидай будинок негайно, навіть якщо не вдалося взяти необхідні речі.

– Не сумнівайся, обов’язково йди. У такій ситуації зволікати дуже небезпечно.

Якщо ти живеш окремо від кривдника, але він тебе переслідує

– Продумай необхідну і доступну тобі систему безпеки: заміни замки, встанови решітки на вікнах, хороше освітлення і т.д.

– Попроси когось із друзів або близьких на час переїхати до тебе, щоб ти не залишалася в квартирі одна.

– Проінструктуйте дітей, як викликати міліцію, зателефонувати близьким чи друзям, які можуть надати допомогу в екстреній ситуації.

– Поговори з працівниками школи або дитячого садка, поясни їм ситуацію і дай чіткі вказівки про те, хто має право забирати дітей, а хто ні; обговоріть інші запобіжні заходи.

– Продумай максимально безпечний шлях до роботи і додому для тебе, до школи і назад – для дітей. Намагайся не ходити одна в безлюдних місцях.

– Звернися до дільничного.

Інформація підготовлена ​​співробітником фонду, Наталкою Козир за інформаційної підтримки центру Ла Страда

Картинка взята в мережі інтернет

  • Здорово написано! Время не стоит на месте, а данная проблема по сей день актуальна. Присоединяюсь к вам, дорогие авторы статьи, призываю весь слабый пол быть смелее, решительнее. Любите, уважайте себя!

  • Статья очень полезная! Все так продумано, как в кино.
    Больше всего мне понравилась фраза: “Если женщину ударил мужчина один раз — это его вина. Если женщину ударил мужчина второй раз — это её вина.”

  • Omarov Dulat

    Все написано очень верно. Эти правила будут действовать и у нас в Казахстане. Это у нас очень развита, особенно в южных областях. Женщины, будьте решительнее, это ваша жизнь!

  • Так, все правильно! Нам потрібно робити правильні висновки і не дивитися на стереотипність минулого! Ми сучасне покоління маємо жити в найгуманнішому світі, в якому не місце й насиллю над жінками! Не все втрачено, потрібно рухатися вперед! У нас гарні закони й правила, отже давайте жити й наслідувати їх!