Публікації

Семінар-презентація для вчителів середньої школи № 4 в місті Мукачево

Сьогодні, 12 жовтня 2012 року, ми провели семінар-презентацію для вчителів середньої школи № 4 в місті Мукачево.

Ми розповіли про діяльність нашого фонду, презентували школі цікаві книги і плакати, які нам люб’язно надали наші партнери МЖПЦ “Ла Страда Україна”

На наш семінар ми також запросили Ірину Миронюк, головного спеціаліста Закарпатського обласного ґендерного центру. Ірина провела презентацію своєї дослідницької роботи «Дитячий світ крізь ґендерні окуляри». Розповіла вчителям, що ґендерний підхід є дуже важливим в освіті дітей. Про те, що соціалізація дитини починається з дитячих садків і вкорінюється в школах, що перші знання діти отримують через дитячі книжки і зміцнюють їх через шкільні підручники, які, на жаль, переповнені гендерними стереотипами.

Як зауважила Ірина: «Дитинство – найважливіший етап первинного навчання і соціалізації. Діти не здатні оцінювати норми, вони тільки їх засвоюють через стереотипні уявлення. У дітей ігрове освоєння світу і те, чому вчаться діти через ігри, залишається з ними на все життя. Саме в дитячих іграх і дитячу літературу нав’язуються стереотипи про те, якою має бути дівчинка, а яким – хлопчик».

Заключну частину семінару ми повністю присвятили обговоренню важливості ґендерної освіти в школі. Всі вчителі проявили велику зацікавленість в нашій співпраці і особливо в проведення ґендерно-обумовлених семінарів і тренінгів для школярів.

Хочемо сказати окреме спасибі завучу школи №4 Дець Орисі Петрівні за її підтримку і допомогу в проведення сьогоднішньої зустрічі.

Наступного тижня, 19 жовтня, ми починаємо повноцінне проведення семінарів та тренінгів для школярів і вчителів з таких тем:

— Зупинимо насильство – захистимо дітей.

Метою семінару є залучення уваги до питань насильства в сім’ї та в суспільстві, навчання вчителів і школярів захисту від психологічного і фізичного насильства.

 — Міжкультурна освіта і міжетнічні відносини. Питання ксенофобії та толерантності в суспільстві.

Метою семінару є формування у вчителів і школярів толерантного світогляду стосовно інших націй і соціальним верствам суспільства.

— Запобігання торгівлі людьми.

Метою семінару є надання вчителям і школярам інформації про поняття «торгівля людьми» та правила безпеки.

— Європейська інтеграція.

Метою семінару є навчання вчителів і школярів основам європейських демократичних цінностей.

— Правова культура.

Метою семінару є підвищення правової грамотності вчителів і школярів для захисту своїх прав, для формування громадянськості, поваги до прав і свобод людини, що є одним з базових напрямків державної політики в галузі освіти.

— Навчання правам людини і прав дитини.

Метою семінару є навчання вчителів і школярів розуміння і знання прав людини і прав дитини, формування активної позиції. Будуть розглянуті такі документи як: Загальна декларація прав людини; Конвенція ООН про права дитини; Європейська конвенція про захист прав людини і основних свобод.

— Ґендрна освіта.

Метою семінару є навчання вчителів і школярів основам ґендерної освіти.

Всі семінари та тренінги будуть проходити в дуже активній і живий атмосфері. Планується також проведення з дітьми практичних занять за темами «Здоров’я як стиль життя», «Діти проти наркотиків», «Попередження ранньої вагітності», «Захистити дитину від алкоголю і куріння», «Молодь проти СНІДу» – дані практичні заняття будуть проводитися з метою підготовки активної і вмотивованої молоді для подальшої роботи в молодіжних проектах серед однолітків за принципом «рівний – рівному».