Публікації

Семінар в Центрі зайнятості присвячений Дню соціальної справедливості

семинар в центре занятости

Сьогодні, 20 лютого 2013 року, в конференц-залі Мукачівського Центру зайнятості пройшов семінар присвячений дню соціальної справедливості за участю юристів Центру зайнятості і співробітників «Мукачівського правозахисного центру».

Семінар розпочався з доповіді Алли Довбак, юриста Центру зайнятості, яка розповіла присутнім на семінарі про витоки поняття соціальна справедливість, яке було відомо ще з давніх часів, і в суті своїй не змінилася і по сьогоднішній день.

Як зауважила Алла Довбак: “Політика нашої держави останнім часом спрямована на розвиток соціальних послуг, на розвиток і підтримку громадських та благодійних організацій, які надають і популяризують соціальну допомогу громадянам у своїх містах”.

Мукачівський правозахисний центр

Алла Довбак, звертаючись до присутніх на семінарі, зробила великий акцент на тому, що в Законі України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року, в ст. 28 «Державна підтримка молодих працівників, залучених до роботи в селах і селищах» йдеться про те, що: “З метою залучення до роботи за відповідною професією (спеціальністю) в селах і селищах молодому працівнику, яка уклала трудовий договір на строк не менше трьох років з підприємствами, установами та організаціями, які розташовані в таких населених пунктах, надається житло на строк його роботи та одноразова адресна допомога у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку та за переліком професій (спеціальностей), затверджених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо молодий працівник пропрацює в такому населеному пункті не менше десяти років, житло передається йому у власність”

семінар Мукачівський правозахисний центр

Олег Григор’єв розповів про поняття “соціальна справедливість” з точки зору закону і досвіду роботи в центрі. Наголосивши на тому, що на Україні закон про зайнятість, і новий трудовий кодекс дуже добре захищають, як безробітних, так і найнятих працівників.

«Єдине, що потрібно людині – це просто шукати необхідну йому інформацію. Але головна біда в тому, що люди самі не хочуть захищати свої права і шукати хоч якусь інформацію для власного захисту, боятися писати скарги і заяви, а потім скаржаться тільки один одному, що їх незаконно звільнили. Соціальна справедливість безпосередньо пов’язана з правовою обізнаністю», – підкреслив Олег Григор’єв.