Публікації

Семінар в ромському таборі

Семінар в ромському таборі Мукачево

У четвер, 21 лютого, 2013 року провели в ромському таборі семінар на тему «Інтеграція ромів в соціальне життя міста».

Олег Григор’єв розповів про гострі моменти вирішення земельних питань та реєстрації свого житла, а так само підняв питання про необхідність реєстрації в Центрі зайнятості і пошуку роботи для ромів.

Рената Балог розповіла про виплату пенсій, про оформлення документів на отримання паспортів і інших життєво необхідних документів.

Жителі ромського табору також скаржилися на те, що їм всім приходять завищені суми за використану електроенергію. В один місяць може прийти квитанція на 200 гривень, а в наступний на 600, при тому, що більше електроенергії вони використовувати не стали. Самим перевірити показання лічильників неможливо, так як всі лічильники встановлені на електричних стовпах, на висоті 5-7 метрів.

Олег Григорьев ромский табор

Так само піднімалося питання про хаотичну реєстрацію всіх бажаючих за їхніми адресами. Багато ромів, приїжджі, навіть не місцеві, іноді знаходять шляхи реєстрації і просто називають першу-ліпшу адресу і оформляють за цією адресою прописку. У ЖЕКу особливо ніхто не цікавиться скільки народу прописано вже в тому чи іншому будинку, і прописують людей. А потім люди не знають як виписати небажаних «мешканців» без їх присутності.

Як підсумок, можна сказати, що семінар пройшов дуже успішно. Ми побачили позитивну тенденцію в тому, що роми стали більш активно цікавитися можливостями себе захистити. Багато висловлювали бажання піти вчитися і це в свої 30-40 років. Вони розуміють наскільки важливим є знання української мови, так як вони живуть в країні, де державною мовою є не угорська, на якік говорить весь табір. І що добре знання мови дозволить їм піти вчитися далі, а в наслідоку допоможе і в пошуку роботи. І саме такі поступові, але дуже важливі кроки і приведуть ромів до інтеграції в соціальне життя міста, невід’ємною частиною якого вони є вже протягом декількох століть.

За результатами проведеного семінару в ромському таборі юристами нашого фонду готуються дві позовні заяви про визнання осіб, які втратили право на користування житловим приміщенням у зв’язку з відсутністю в ньому понад шість місяців без поважних причин. Третю позовну заяву про встановлення юридичного факту, що в конкретних будинках ромський табір не проведений газ, хоча за підробленими документами газ проведено.

Більше фотографій Олег Григор’єва в нашій галереї