Публікації

Соціальна мобілізація в ромському таборі

Уборка мусора в таборе

В рамках спільного проекту «Соціальна інтеграція ромів у суспільне життя України зі збереженням етнокультурної унікальності ромського народу» який реалізовується Благодійним фондом «Розвиток» і Мукачівською міською радою (в рамках програми «Ромське населення міста Мукачево на 2012-2015 роки») почалося перше в історії табору генеральне прибирання – вивезення сміття для забезпечення належних санітарно-побутових умов проживання ромів.

Роботу в таборі координують представники БФ «Розвиток» і староста ромського поселення Олександр Балог, який своїм авторитетом зміг організувати ромів і підняти весь табір на щоденне прибирання вулиць.

Майже кожен двір самостійно прибирає прилеглі йому території, і навіть маленькі діти беруть в руки віник і підмітають. Головним досягненням генерального прибирання є розгрібання і вивезення сміття з величезного звалища (1200 кв.м. і висотою понад два метри), яка протягом останніх 20 років не забиралася і є джерелом небезпечних інфекцій (туберкульоз, гепатит А). На сьогоднішній день вивезено вже 19 камазів. Сміття планується вивозити щодня протягом двох тижнів.

Зараз в таборі налічується близько 6 несанкціонованих звалищ сміття, які також необхідно прибрати. Після того, як буде очищений весь табір, буде проведена санітарна дезінфекція тих місць, де знаходилися стихійні сміттєзвалища, після чого там встановлять сміттєві контейнери компанії АВЕ.

Висловлюємо велику подяку заступникам міського голови м. Мукачево: Лабошу Михайлу, Радиш Ігорю, а також новому начальнику управління міського господарства Гільтайчуку Віталію, які беруть найактивнішу участь в цій програмі, і з чиєї ініціативи почалося ця безпрецедентна для табору подія.

Більше фотографій в галереї.