Публікації

Соціальна інтеграція ромів: Як відновити документи через суд

роми Мукачево

26 березня 2013 року в 11.30 в ромському таборі за адресою: м.Мукачево, вул. Поштова, 18 (офіс Мукачівського правозахисного центру) відбудеться черговий на тему «Соціальна інтеграція ромів: Як відновити документи через суд».

Мета семінару: Навчити ромів самостійно вирішувати конфліктні ситуації, з якими вони стикаються при спробі відновити ідентифікаційні документи. А також запобігти випадкам відмови ромам при подачі документів в суднові інстанції.

У семінарі візьмуть участь: ромський депутат Янош Йовнаш, староста ромського поселення Горват Гашпар і юристи Мукачівського правозахисного центру.

На семінарі будуть розглянуті наступні питання:
– Терміни оформлення офіційних документів
– Процедура відновлення документів через суд
– Оновлення документів
– Труднощі при оформлення документів в різних інстанціях (суди, ЗАГС, ЖЕКи)

Вже давно назріла необхідність повноцінної інтеграції ромів в соціальне життя суспільства. Однак для успішного виконання цього завдання необхідно вирішити ряд фундаментальних проблем ромського населення. Проблем у ромів величезна кількість, багато які з них можна відкласти і не вирішувати довгий час. Але є так звані першочергові питання, які пов’язані з оформленням важливих документів, які дають ромам доступ до офіційного житла, медицини та освіти. І якщо їх не вирішити, тоді кожен раз, при вирішенні якихось приватних питань, все одно будуть підніматися загальні невирішені проблеми.