Публікації

Співпраця з соціальним центром і службою у справах дітей

В рамках реалізації спільного проекту «Посилення правових можливостей бідних верств населення та ромського населення в місті Мукачево» між Благодійним фондом інформаційних та освітніх ініціатив «Розвиток» і виконавчим комітетом Мукачівської міської ради, ми починаємо співпрацю з службою у справах дітей та соціальним центром при виконавчому комітеті Мукачівської міської ради.

Головна мета співпраці це соціально-правовий захист дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та вихованців інтернатних закладів.

На даний момент з інтернатів випускаються близько 35 ромських дітей, позбавлених батьківського піклування, чиї батьки були зареєстровані за адресами, які знаходяться в Мукачівському таборі. Згідно із законом, дітей повинні відправляти на адресу проживання батьків, а якщо житло непридатне, тоді служба у справах дітей направляє їх в гуртожиток, а також ставить на квартирний облік для отримання соціального житла.

В рамках співпраці ми починаємо перевірку придатності житла для проживання випускників інтернату, а також можливості забезпечення дітей житловою площею за адресою проживання їх батьків.

Більшість дітей, виходячи з інтернатів, ніколи не жили в таборі або їх відняли у батьків в дуже ранньому віці. Ставши дорослими, діти не хочуть повертатися в табір, вони жили іншим життям і хочуть рости і розвиватися. Багато навідріз відмовляються приймати своє ромське походження.