Публікації

Створення механізму спільного реагування на випадки домашнього насильства

2
Сьогодні, 16 грудня 2014р, в приміщенні виконавчого комітету Мукачівської міської ради в рамках проекту «Посилення впливу громадськості на проблему домашнього насильства», відбувся круглий стіл з представниками правоохоронних органів та органів державної влади.

Непоінформованість жертв домашнього насильства з механізмом захисту від випадків насильства і відсутність єдиної установи куди можна було б звернутися за кваліфікованою допомогою робить жертв домашнього насильства абсолютно безпорадними перед цією проблемою. Говорячи про жертви домашнього насильства, ми говоримо про всіх людей, хто постраждав, це не тільки жінки, а також і чоловіки, діти та літні люди.

1
Головною метою зустрічі було виявити повноваження структур, на місцевому рівні, які відповідають за питання профілактики та боротьби з таким явищем як домашнє насильство, а також налагодити співпрацю між правоохоронними органами, державними установами та Мукачівським правозахисним центром для спільного та ефективного реагування на вчинення насильства в сім’ї.

Під час зустрічі було прийнято рішення про:

1. Проведення тренінгів для дільничних інспекторів міліції спільно з соціальними працівниками, з метою їх кращої взаємодії і налагодження механізмів співпраці в разі вчинення домашнього насильства із залученням юристів з Мукачівського правозахисного центру.

2. Проведення тренінгів для працівників освіти – директорів шкіл, соціальних педагогів, працівників відділу управління освіти та завідуючих дет. садками з метою підвищення їх знань про проблему домашнього насильства та взаємодії з Мукачівським правозахисним центром, а також іншими органами та установами.

3. Проведення навчання для слідчих ОВС, з метою підвищення їх знань про проблему домашнього насильства. Проведення збору інформації щодо алгоритму дій слідчих у разі вчинення насильства в сім’ї, а також отримання інформації про внутрішні інструкції, якими вони керуються при розгляді справ.

Проект «Посилення впливу громадськості на проблему домашнього насильства» в м. Мукачево реалізує БФ «Розвиток» в партнерстві з Волинською обласною громадською організацією «Центр Правової Допомоги», Білоцерківською міською громадською організацією «Правова єдність» та Міжнародною жіночою організацією «Ла-Страда». При фінансовій підтримці МФ «Відродження».

Центри правової інформації та консультацій створені і працюють за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» в рамках ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення». Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті legalspace.org в розділі «Центри правової інформації та консультацій». Думки, відображені в даному матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з точкою зору Міжнародного фонду «Відродження».