Публікації

У Британії закривають коледжі, що прикривають нелегалів

international students

Картинка взята із мережі Інтернет

Британський уряд веде боротьбу з коледжами, що набирають собі в “студенти” нелегальних мігрантів.

За останні півроку понад 470 британським коледжам було заборонено приймати іноземних студентів з-поза меж Євросоюзу, повідомило МВС країни, вказавши на підозри в тому, що в них під виглядом студентів значилися іммігранти, які приїхали до Великобританії нелегально працювати.

У більшості коледжів були відкликані ліцензії, інші не зареєструвалися в новій державній системі інспекцій.

Заступник міністра у справах імміграції Великобританії Деміен Грін раніше заявив, що “занадто багато установ пропонують іноземним студентам імміграційні послуги, а не освіту, і занадто багато студентів прибули до Великобританії з метою отримати роботу і перевезти членів своєї сім’ї”.

Уряд в результаті вирішило відсіяти ті коледжі, які були залучені в систематичні спроби ввезти нелегальних іммігрантів-робітників у країну, допомагаючи їм видавати себе за студентів.

Ду ю спік інгліш?

Так, на початку травня, завдяки розслідуванню Бі-бі-сі, стало відомо про аферу в ряді навчальних закладів. З’ясувалося, що іноземним студентам допомагали незаконними методами отримувати наукові ступені і візи в Британії.

Викладач одного з коледжів навіть давала студентам поради, як можна скласти іспити на отримання візи, обдуривши Прикордонну службу Британії.

Щоб запобігти в’їзду уявних студентів, в 2011 році були введені більш жорсткі правила щодо студентських віз, що стосуються в першу чергу приватних коледжів, що пропонують мовні курси або курси професійного навчання.

За новими правилами, необхідно спочатку переконатися, що майбутні студенти можуть говорити англійською мовою на середньому рівні (не нижче В2 згідно Загальноєвропейським компетенцій володіння іноземною мовою), що курси заслуговують довіри, а їхні директори дотримуються всі імміграційні та візові зобов’язання.

До теперішнього моменту ліцензії були відкликані у 302 коледжів. Ще 172 навчальним закладам дозволено завершити навчання наявних студентів, але уряд заявив, що вони не зможуть набирати нових учнів з неєвропейських країн.

За оцінками уряду, в результаті вжитих заходів в країну не прибули 11 тисяч студентів з неєвропейських країн.

Гра в хованки з інспекторами

Раніше в цьому році Прикордонне агентство Великобританії провело розслідування щодо 100 коледжів, в яких незадовго до посилення візових правил в березні 2011 року уряд зафіксував бум заявок на вступ від жителів країн Південної Азії.

Під час розслідування британські прикордонники з’ясували, що один з потенційних студентів в інтерв’ю по телефону на всі питання міг відповісти лише словом “hello” (привіт).

Службовці іншого коледжу намагалися уникнути інспекції, стверджуючи, що в будівлі проходить ремонт. Але інспектори виявили, що керівництво установи насправді сховалося в приміщеннях, погасивши світло. А коледж в Норфолку, наприклад, реєстрував іноземних студентів як проживають в Глазго.

Однак міністр у справах імміграції Деміан Грін заявив, що зміни в системі “починають відчуватися”. За його словами, тільки навчальні заклади найвищого рівня зможуть отримати ліцензію на прийом іноземних студентів.

Щоб зупинити потік нелегальних іммігрантів, уряд ввів обмеження на право студентів працювати під час навчання і запрошувати в країну членів своєї сім’ї. Так, тепер студенти університетів мають право працювати до 20 годин на тиждень, а учні спонсорованих державою навчальних закладів можуть працювати 10 годин на тиждень.

На думку голови асоціації британських університетів Миколи Дандрідж, “важливо, що Британія залишається” відкритою для бізнесу “для тих людей, які щиро хочуть приїхати до Великобританії, щоб вчитися в одному з наших всесвітньо шанованих університетів”.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі