Публікації

У місцях компактного проживання ромів Закарпаття розпочалися виїзні прийоми громадян регіональним координатором Уповноваженого

Юридична допомога ромам

Обрання компактних місць проживання ромів для перших прийомів громадян стало свідомим кроком регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Закарпатській області Олега Григор’єва. Адже на території Закарпатської області розташовано 128 місць компактного проживання представників ромської нацменшини, які характеризуються, насамперед, ізольованістю та сегрегованістю. Тому забезпечення мобільних виїзних прийомів громадян є єдино можливим варіантом оперативного реагування на проблеми, з якими стикаються представники ромської громади.

«На Закарпатті така практика з боку Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини втілюється вперше. Основна мета таких прийомів – консультації, інформування, роз’яснення з будь-яких питань, які турбують ромську громаду», – зазначив Олег Григор’єв.

Юридична допомога ромам

«Питання, з якими звертаються представники ромської громади, не є новими, проте досі залишаються невирішеними. Найбільш характерні проблеми – це відсутність ідентифікуючих документів та труднощі з їх отриманням, існування сегрегованих шкіл та, відповідно, низький рівень соціалізації й освітнього рівня у ромів, здебільшого непридатні житлово-комунальні умови проживання, високий рівень безробіття, антисанітарія та низький рівень медичного обслуговування», – поінформував Олег Григор’єв.

На особистий прийом у двох місцях компактного проживання представників ромської нацменшини (у містах Свалява та Перечин) за 2 дні звернулося 18 осіб. Під час прийому щодо всіх порушених питань координатором були надані вичерпні роз’яснення та необхідна допомога в межах компетенції.

Юридична допомога ромам

За словами регіонального координатора, у березні планується провести як мінімум ще 2 виїзні прийоми громадян в місцях компактного проживання ромів.

Юридична допомога ромам

Джерело