Публікації

У Мукачеві семеро чекають ще одного на 17-ти квадратних метрах

legal aid
Сім’я з семи осіб змушена їсти та готувати уроки по черзі на одному кухонному столі. Тому що поставити ще один стіл просто немає куди: загальна площа їхньої квартири – 17 квадратних метрів.

Багатодітна мукачівка Марія Соліган виховує п’ятьох дітей і вже чекає на поповнення. У квартирній черзі стоїть з 2003-го року, проте все ще на 414-му місці.

Хоча за Законом України «Про житловий фонд соціального призначення» (ст. 11) встановлено право сімей, які мають п’ятьох і більше дітей, та у разі народження у однієї жінки одночасно трьох і більше дітей передбачено позачергове отримання квартир або садибних(одноквартирних) житлових будинків із житлового фонду соціального призначення, а також позачергове право отримання житлового приміщення відповідно до ст. 46 Житлового кодексу України.

Марія Ярославівна неодноразово зверталась у всі можливі державні органи – в адміністрацію Президента, секретаріат Кабінету міністрів, міністерство у справах сім’ї та молоді, міської влади.

Натомість отримує відписки, що сім’я отримує від держави належну соціальну допомогу.

За словами пані Марії, вона отримує 2850 гривень в місяць, а це – 570 гривень на дитину. Батько працює на пів ставки у приватному підприємстві.

«Допомоги не вистачає: треба і шкільну форму придбати, і підручники, – розповідає Марія Соліган. – Але найголовніше – це повноцінне харчування. Діти ж ростуть, потребують вітамінів. Про розширення житлової площі навіть мова не йде. Скільки ж часу треба, щоб на цих 17-ти квадратних метрах зранку підняти дітей з ліжка, вмити, нагодувати та відправити до школи… Але ми не втрачаємо надії. Віримо, що хтось нам таки допоможе. У нас дуже дружна сім’я, віруюча, кожен готовий прийти один одному на допомогу».

Бюджет таких сімей дуже бідний: немає коштів на першочергові речі – середню освіту, культурний і спортивний розвиток дітей, музичне та художнє виховання, навіть не говорячи вже про літній відпочинок в дитячих таборах.

Дізнавшись, що у Мукачеві створений правозахисний центр, який надає безкоштовну правову допомогу, а також співпрацює з представниками Громадської ради з дотримання прав людини, сім’я звернулась до них.

Громадські активісти взялися за вивчення проблеми та готують запити до відповідних установ.

Ми слідкуватимемо за перебігом подій та повідомлятиме читачам про результати звернень до відповідних органів.

Автор Олег Григор’єв