Публікації

Українські правозахисники презентували у Брюcселі результати моніторингу Ромської стратегії

Моніторинг стратегії захисту та інтеграції
Українські правозахисники у Брюсселі

На початку липня 2015 року, делегація українських правозахисників перебувала у Брюсселі, на зустрічах з представниками низки інституцій Євросоюзу. Метою візиту стала презентація результатів громадського моніторингу Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство до 2020 року, що проводився в Україні за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


У складі української делегації – директорка Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Жмурко, голова Коаліції ромських неурядових організацій «Стратегія – 2020» Володимир Кондур (Одеса), координаторка проектів Благодійного фонду «Розвиток» Наталія Козир (Мукачево), голова громадської організації «Романі черхень» Мирослав Горват (Ужгород).

Правозахисники зустрілися з керівниками кількох підрозділів інституцій Євросоюзу, зокрема, Європейської служби зовнішніх відносин – Директорат східного партнерства та Директорат прав людини і демократії.

За словами керівника відділу політики, преси та інформації Представництва Єврокомісії в Україні Дірка Шубела, у нинішні складні для України часи, про права меншин, зокрема ромської національної спільноти, ні в якому разі не можна забувати:

– Наше завдання – постійно нагадувати про тему прав меншин і контролювати виконання державою взятих на себе зобов’язань, – підкреслив Дірк Шубел.

Ольга Жмурко презентувала поточну ситуацію зі станом реалізації Плану заходів Кабінету Міністрів України щодо Ромської стратегії і наголосила на необхідності пошуку додаткових ресурсів для посилення інституційної спроможності органів влади, відповідальних за реалізацію державної політики відносно ромів в Україні.

Під час діалогу Володимир Кондур зазначив, що між представниками ромського громадянського суспільства в Україні досягнуто єдності зусиль. У подальшому це дасть можливість більш активно впливати на український уряд заради поліпшення життя ромів.

Моніторинг стратегії захисту та інтеграції
Зустріч із першим секретарем Представництва України в ЄС – Євгеном Бондаренком.

У свою чергу Наталія Козир підкреслила:
– Наразі потрібно налагодити конструктивний і дієвий діалог між ромськими громадами та органами влади. Адже тільки спільна робота, зокрема, розробка ромських програм на місцях здатна покращити ефективність реалізації державної політики щодо цієї нацменщини та реально покращити становище ромів у суспільстві.

Мирослав Горват акцентував увагу на тому, що необхідно активно долучати ромських громадських лідерів до політичних процесів на всеукраїнському та місцевому рівнях:

– Важливо створити належні умови для того, щоб роми з вищою освітою мали можливість працювати в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, бути обраними до рад різних рівнів на місцях.

Довідка
*Європе́йська комі́сія— унікальна інституція Європейського Союзу, що не має аналогів у національних системах урядування.Європейську комісію часто представляють як виконавчий орган ЄС, хоч насправді вона має обмежені повноваження та можливості втілювати політику ЄС. Точніше роль комісії відбиває неформальна назва «двигун європейської інтеграції». І не лише тому, що в рамках повноважень першого стовпа вона має майже виняткове право на законодавчу ініціативу, але також і через її історію, склад, культуру й радше європейський, ніж національний світогляд. Крім того, комісія наглядає за тим, щоб не порушувались угоди, і традиційно захищає інтереси малих держав-членів.

За інформацією Legalspace

Фото: Facebook Мирослава Горвата